کد خبر : 1266
تاریخ انتشار : شنبه 21 خرداد 1401 - 11:23

۳پروژه خط و پست برق انتقال وفوق توزیع در خوزستان توسعه وواردمدار شد

۳پروژه خط و پست برق انتقال وفوق توزیع در خوزستان توسعه وواردمدار شد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: خط ۱۳۲ کیلو ولت حد فاصل پست ۴۰۰ کیلوولت باغملک و ۱۳۲ کیلوولت باغملک فرعی، پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت دشت لاله در شهرستان رامهرمز و پست بیدرویه اندیمشک توسعه یافته و وارد مدار شدند. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو: محمود دشت‌بزرگ با اشاره به سرمایه‌گذاری ۳۸۵ میلیارد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: خط ۱۳۲ کیلو ولت حد فاصل پست ۴۰۰ کیلوولت باغملک و ۱۳۲ کیلوولت باغملک فرعی، پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت دشت لاله در شهرستان رامهرمز و پست بیدرویه اندیمشک توسعه یافته و وارد مدار شدند.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو: محمود دشت‌بزرگ با اشاره به سرمایه‌گذاری ۳۸۵ میلیارد ریال برای توسعه و تکمیل این سه پروژه بیان کرد: عملیات تعویض هادی خط ۱۳۲ حد فاصل پست ۴۰۰ کیلوولت باغملک و ۱۳۲ کیلوولت باغملک فرعی شامل تامین تجهیزات، نصب و سیم‌کشی به طول ۱۲ کیلومتر مدار با ارزش سرمایه‌گذاری ۸۵ میلیارد ریال به پایان رسید و برق‌دار شد.

وی افزود: بهبود سطح ولتاژ پست ۲۳۰ به ۱۳۲ کیلوولت مارون اصلی در رامهرمز و کاهش بارگیری از ترانس‌های این پست، افزایش پایداری و تامین برق مشترکان خانگی و صنعتی در منطقه و بهبود وضعیت ولتاژ برای پست‌های ۱۳۲ کیلوولت رامهرمز، سرچشمه، دشت لاله و هرمز در ناحیه مارون از اهداف برنامه‌ریزی و بهره‌برداری از این پروژه است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در خصوص توسعه پست دشت لاله بیان کرد: عملیات تعویض CT و اصلاح طرح حفاظت و توسعه پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت دشت لاله در جهت اتصال به رینگ، با ارزش سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به پایان رسید و برق‌دار شد.

دشت‌بزرگ، با اشاره به اهداف بهره‌برداری از این پروژه گفت: تکمیل رینگ چهار کلیدی پست و کمک به کاهش خاموشی‌ها، افزایش قابلیت مانور در تعمیر و نگهداری ترانس مصرف داخلی و افزایش قابلیت مانور کلیدزنی در خطوط شرکت سیمان خوزستان و ترانس قدرت، از جمله اهداف برنامه‌ریزی و بهره‌برداری از این پروژه است.

وی همچنین از توسعه و تکمیل ۲ بی خط پست بیدرویه اندیمشک خبر داد و افزود: عملیات توسعه و تکمیل ۲ بی خط پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت بیدرویه در الوار گرمسیری اندیمشک با ارزش سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال نیز به پایان رسید و برق‌دار شد.( بی به تجهیزاتی گفته می‌شود که سیم‌های هادی برق را به پست وصل می‌کند)

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: با این عملیات توسعه ورود و خروج خطوط، پست برق بیدرویه از حالت شعاعی خارج و در رینگ شبکه قرار گرفته که باعث بالا رفتن قابلیت مانور در این پست و کاهش خاموشی‌ها با تغذیه پست از طریق رینگ و پایداری آن در حوادث شده است.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسوولیت تامین و انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.