رئیس کمیسیون انرژی مجلس:اختصاص منابع مالی برای تامین آب شرب استان خوزستان

رئیس کمیسیون انرژی مجلس:اختصاص منابع مالی برای تامین آب شرب استان خوزستان

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: بر اساس تصمیمات ستاد بحران استان خوزستان منابع مالی مورد نیاز برای تامین آب شرب این استان اختصاص یافت. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ آقای فریدون حسنوند به تشریح سفرش به استان خوزستان برای پیگیری و بررسی مشکلات آب و برق این استان پرداخت و افزود: با توجه

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: بر اساس تصمیمات ستاد بحران استان خوزستان منابع مالی مورد نیاز برای تامین آب شرب این استان اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ آقای فریدون حسنوند به تشریح سفرش به استان خوزستان برای پیگیری و بررسی مشکلات آب و برق این استان پرداخت و افزود: با توجه به دستور رئیس مجلس و اعزام هیأتی از قوای سه گانه به استان خوزستان که روز جمعه صورت گرفت، ستاد بحران در این استان خوزستان تشکیل و تصمیماتی در حوزه آب گرفته شد و پیگیری‌هایی در موضوع برق صورت گرفت.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در بحث آب؛ یکی از موضوعات تأمین آب شرب برخی از مناطق استان بود که مصوباتی در تأمین منابع مالی برای کوتاه مدت و اجرای پروژه‌هایی بود که می‌تواند آب شرب آن مناطق را تأمین کند.
آقای حسنوند در ادامه گفت: موضوع بعدی؛ تأمین آب شرب در بازه میان مدت که عمده مشکلات آن بحث تأمین مالی بود که در ستاد بحران مصوب شد موارد مورد نیاز تأمین و در اختیار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در خصوص رهاسازی آب از سد‌های کرخه و دز هم مورد بحث قرار گرفت تصریح کرد: این مصوبات در جلسه هیأت دولت تصویب و ابلاغ شده است و این منابع سریعاً تخصیص داده خواهد شد که برخی از نیاز‌ها برطرف شود.
آقای حسنوند افزود: در موضوع رهاسازی آب نیز از سد کرخه، رهاسازی آب به میزان یکصد و ۶۰ متر مکعب برای پایین دست و به ویژه دشت آزادگان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: از سد دز نیز ۱۴۰ متر مکعب رهاسازی صورت گرفت که باز به سمت شادگان انجام شد که در طول مسیر نیز نیاز‌های مردم را برطرف می‌کند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: بحث منابع مالی برای میان مدت و بلند مدت برای سامان دادن برخی پروژه‌های عمرانی استان بود که کارگروهی تشکیل شد تا در بودجه سال ۱۴۰۱ و برنامه توسعه هفتم این کارگروه زیر نظر رئیس مجلس و با حضور دستگاه‌های مختلف و رؤسای کمیسیون‌ها موارد را احصا نمایند، تا مورد پیگیری قرار گیرد.
آقای حسنوند همچنین گفت: با تدابیری که با وزارت نفت صورت گرفت و همچنین توافقاتی که رئیس مجلس با وزارت نیرو داشت، به یاری خدا تا حدود زیادی کاهش خاموشی‌ها را داشتیم و به نوعی مدیریت برق در کل کشور صورت گرفت، کاهش بار مصرف از برخی از اولویت‌ها برداشته شد و به جا‌های دیگر اضافه شد و می‌توان گفت الان تا حدودی پایداری برق در مناطق کشور وجود دارد.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: در گزارش امروز کمیسیون انرژی اعلام کرد یک سری اقدامات میان مدت و بلند مدت باید انجام شود که حدوداً ۳۵ محور را اعلام کردیم و حتماً باید در دستور کار قرار گیرد، امضا‌هایی برای این طرح دو فوریتی صورت گرفته و ان شاءالله در دو هفته دیگر در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.