خوزستان در جایگاه اول آموزش و مهارت‌آموزی در کشور

خوزستان در جایگاه اول آموزش و مهارت‌آموزی در کشور

معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان: با تلاش همه دستگاه‌های اجرایی، استان خوزستان رتبه اول کشور در زمینه آموزش و مهارت‌آموزی را کسب کرد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، محمد راضی جلالی گفت : با توجه به اینکه جمعیت قابل توجهی از جوانان استان جویای کار هستند قطعا آموزش‌های لازم به سربازان، می‌تواند مسیر اشتغال

معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان: با تلاش همه دستگاه‌های اجرایی، استان خوزستان رتبه اول کشور در زمینه آموزش و مهارت‌آموزی را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، محمد راضی جلالی گفت : با توجه به اینکه جمعیت قابل توجهی از جوانان استان جویای کار هستند قطعا آموزش‌های لازم به سربازان، می‌تواند مسیر اشتغال آن‌ها را هموار کند.

خوزستان در جایگاه اول آموزش و مهارت‌آموزی در کشور

وی یکی از الگو‌های موفق در بحث تحقق اشتغال را آموزش و مهارت‌آموزی دانست و افزود: با توجه به تاکید استاندار و محدودیت زمانی که وجود داشت رقم تسهیلات اشتغالزایی را افزایش دادیم و امیدواریم در بحث تسهیلات حمایتی بند ب تبصره ۱۶ سال جاری، بتوانیم منابع خوبی جذب کنیم.

معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: باید تصمیم‌گیری‌ها در رابطه با اختصاص تسهیلات، متناسب با ظرفیت‌ها، تولید ناخالص ملی و نرخ بیکاری هر استان باشد، اما متاسفانه در این زمینه همه استان‌ها را به یک شکل لحاظ کردند.

وی افزود: متاسفانه عمده منابع و حساب‌های صنایع بزرگ خوزستان در خارج از استان است که نامه‌ای مبنی بر استقرار ۵۰ درصد منابع مالی صنایع بزرگ در همان استان تنظیم شده و قرار است در هیات دولت مطرح شود.

راضی جلالی با اشاره به اینکه بخش مهمی از چالش‌های موجود استان با کاهش نرخ بیکاری رفع می‌شود گفت: دستگاه‌های اجرایی مختلف باید در حوزه سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار تلاش کنند تا شاهد کاهش نرخ بیکاری استان باشیم.

وی انجام برنامه‌های زودبازده را مهمترین راه برای برطرف کردن مشکل اشتغال استان دانست و افزود: معتقدم تامین مواد اولیه واحد‌های تولیدی، بازپس گیری واحد‌های تولیدی تحت تملک بانک، بازگشت واحد‌های راکد به چرخه تولید و وارد مدار شدن واحد‌های تولیدی نیمه کاره با پیشرفت بیش از ۶۵ درصد چهار وظیفه مهم استان برای برطرف کردن مشکل اشتغال خواهد بود.

معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان به تحقق مصوبه دومین سفر رییس جمهور به استان مبنی بر تامین تسهیلات بانکی ۲۵۶ واحد تولیدی نیمه تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و گفت: ۱۳۲ هزار میلیارد ریال برای این واحد‌ها در نظر گرفته شده که به زودی کار پرداخت تسهیلات آغاز خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.