شماره : 779
6 / 9 / 1400 - 10:21

معاون وزیر راه خبر داد:۳۰ آذر؛آخرین مهلت جهت ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن

معاون وزیر راه گفت: مستاجران و واجدان شرایط تا ۳۰ آذر مهلت دارند در سایت جهت دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کنند و بانک‌ها هم تا ۳۰ بهمن ماه موظف هستند، تسهیلات را پرداخت کنند. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو؛ محمود محمود زاده گفت: در ابتدای سال مکاتبه‌ای با ستاد ملی مقابله با

معاون وزیر راه گفت: مستاجران و واجدان شرایط تا ۳۰ آذر مهلت دارند در سایت جهت دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کنند و بانک‌ها هم تا ۳۰ بهمن ماه موظف هستند، تسهیلات را پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو؛ محمود محمود زاده گفت: در ابتدای سال مکاتبه‌ای با ستاد ملی مقابله با کرونا برای پرداخت وام ودیعه مسکن داشته‌ایم و این ستاد تسهیلاتی برای پرداخت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها در نظر گرفته‌اند. حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام ودیعه مسکن در نظر گرفتند که از این میزان تنها ۴۵ درصد که معادل ۴ هزار میلیارد تومان است تاکنون توسط بانک‌ها پرداخت شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان این موضوع مورد قبول نیست که اعتباری بانکی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به اتمام رسیده است. ممکن است بین شعب بانک‌ها شعبه‌ای نیاز به تجدید نظر داشته باشد و ما مکاتبه برای تأمین اعتبار کنیم، اما اینکه اعتبار تمامی شعب بانک‌ها به اتمام رسیده است به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

محمود زاده اظهار کرد: درباره نحوه پرداخت تسهیلات، دوباره مکاتبه مجددی با دبیر خانه ستاد ملی مقابله با کرونا کرده‌ایم و این موضوع باید دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

این مقام مسئول گفت: بر اساس آخرین آمار یک میلیون و ۶۸۵ هزار نفر تاکنون برای دریافت وام ودیعه ثبت نام کرده‌اند و از این تعداد ۶۴۰ هزار نفر به بانک‌ها معرفی شده‌اند و ۱۴۲ هزار نفر هم تسهیلات دریافت کرده‌اند.

گفتنی است، مستاجران و واجدان شرایط تا ۳۰ آذر مهلت دارند در سایت جهت دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کنند و بانک‌ها هم تا ۳۰ بهمن ماه موظف هستند، تسهیلات را پرداخت کنند.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 779 توسط MoMa1393 و در روز شنبه 6 آذر 1400 ساعت 10:21:08
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 769
4 / 9 / 1400 - 9:43

وزیر نفت:مصرف گاز نسبت به پارسال ۲۲ درصد افزایش یافت/ سوخت صنایع قطع نشده است

وزیر نفت از افزایش ۲۲ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع عمده نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و تأکید کرد: سوخت صنایع قطع نشده، بلکه سوخت مایع جایگزین گاز شده است. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ،جواد اوجی اظهار کرد: مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده

وزیر نفت از افزایش ۲۲ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع عمده نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و تأکید کرد: سوخت صنایع قطع نشده، بلکه سوخت مایع جایگزین گاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ،جواد اوجی اظهار کرد: مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده دوم آذرماه به بیش از ۵۱۷ میلیون متر مکعب رسیده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۲ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه از چند روز گذشته با افزایش مصرف گاز در کشور به محدود کردن گاز در صنایع سیمانی اقدام کرده‌ایم که البته این کمبود با سوخت مایع جبران شده است، تصریح کرد: خوشبختانه همکاران ما از ماه‌ها پیش در تدارک تأمین سوخت مایع نیروگاه و صنایع عمده، سیمان و پتروشیمی بودند.

وزیر نفت درباره شدت مصرف انرژی در کشور هم با تأکید بر اینکه سوخت صنایع قطع نشده، بلکه سوخت مایع جایگزین گاز شده است، اظهار کرد: اقدام‌هایی در دولت سیزدهم در بحث بهینه‌سازی مصرف گاز در بخش خانگی، صنایع عمده و نیروگاهی آغاز شده و مبحث ۱۹ ساختمان خوشبختانه در دولت تصویب شده است.

اوجی با اشاره به اینکه افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف گاز در دستور کار است، افزود: بی‌شک آن دسته از مشترکان پرمصرف که خارج از الگوی مصرف هستند باید بخشی از قیمت تمام‌شده گاز را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه همکاران ما در شرکت ملی گاز ایران از نخستین روز آذرماه بازرسی از ساختمان‌های اداری را آغاز کردند و تاکنون بیش از ۱۴ هزار بازدید انجام داده‌اند، تصریح کرد: در این بازدیدها به یک هزار و ۴۲۸ واحد ساختمانی اخطار داده شد و گاز ۱۲۴ اداره پرمصرف هم قطع شده است.

وزیر نفت با یادآوری اینکه قیمت گاز برای مشترکان پرمصرف از یکم آذرماه طبق مصوبه دولت محاسبه می‌شود، گفت: در دی‌ماه این قبض‌ها صادر می‌شود و به‌دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. ۲۵ درصد مشترکان پرمصرفی که بالغ بر ۵۰ درصد از گاز را مصرف می‌کنند با دریافت قبض گاز از خادمان خود در شرکت ملی گاز ایران گله‌مند نشوند.

اوجی با بیان اینکه هموطنان با چند راهکار ساده می‌توانند در بحث بهینه‌سازی مصرف گاز کمک کنند، تصریح کرد: دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه، تنظیم موتورخانه، پوشیدن لباس گرم، خاموش کردن وسایل گرمایشی هنگام خروج از خانه یا محل کار از جمله راهکارها هستند.

وی در پایان اظهار کرد: از همه هموطنان تقاضا می‌کنم از هم‌اکنون وسایل گرمایشی اضافه و غیرضروری را خاموش کنند.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 769 توسط MoMa1393 و در روز پنجشنبه 4 آذر 1400 ساعت 09:43:12
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 775
3 / 9 / 1400 - 20:34

دیدار مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز با مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت

علی خنیفر، مدیر عامل شرکت لوله سازی اهواز با ابوذر شریفی، مدیر عامل مهندسی و توسعه نفت دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، در این دیدار دکتر خنیفر ضمن تبریک انتصابِ دکتر شریفی، درباره‌ی پروژه‌ی استراتژیکِ اخیر (گوره_جاسک) توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: صنعت لوله سازی اهواز می‌تواند با اتکا بر

علی خنیفر، مدیر عامل شرکت لوله سازی اهواز با ابوذر شریفی، مدیر عامل مهندسی و توسعه نفت دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، در این دیدار دکتر خنیفر ضمن تبریک انتصابِ دکتر شریفی، درباره‌ی پروژه‌ی استراتژیکِ اخیر (گوره_جاسک) توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: صنعت لوله سازی اهواز می‌تواند با اتکا بر ظرفیت‌ها و توانمندی و همت کارکنان، همکاری‌های مستمر و ارتباط مستحکم‌تری با شرکت مهندسی و توسعه نفت را داشته باشد.
همچنین در این دیدار، درباره‌ی پروژه و عقبه‌ی همکاری‌های پیشینِ هردو شرکت و همکاری‌های آینده نیز به صورت مفصل گفت‌وگو شد.
مدیر عامل مهندسی و توسعه نفت بر همکاری با لوله سازی اهواز تاکید و درباره‌ی پروژه‌‌های آینده‌ی شرکتِ مهندسی و توسعه نفت توضیحاتی را ارائه داد.
هر دو مقامِ مسئول تاکید داشتند که با کمک و تلاش همیشگی کارکنانِ دو مجموعه، باید نهایت تلاش خود را برای پایداری و تداوم عملیات انتقال مواد نفتی و پویاییِ دومجموعه را به کار گیرند.
گفتنی است؛ این جلسه و دیدار در محل شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران برگزار شد.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 775 توسط MoMa1393 و در روز چهارشنبه 3 آذر 1400 ساعت 20:34:19
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 764
2 / 9 / 1400 - 10:26

نماینده اهواز:اعتبار کنترل کانون‌های گرد و غبار به خوزستان نرسیده است

  نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی نسبت به اختصاص نیافتن اعتبار کنترل کانون‌های گرد و غبار خوزستان و وضعیت کانون فوق بحرانی جنوب شرق اهواز هشدار داد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،سیدکریم حسینی با اشاره به تخصیص نیافتن اعتبار در نظر گرفته شده برای کنترل کانون‌های گرد و غبار به خوزستان‏، اظهار کرد:

 

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی نسبت به اختصاص نیافتن اعتبار کنترل کانون‌های گرد و غبار خوزستان و وضعیت کانون فوق بحرانی جنوب شرق اهواز هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،سیدکریم حسینی با اشاره به تخصیص نیافتن اعتبار در نظر گرفته شده برای کنترل کانون‌های گرد و غبار به خوزستان‏، اظهار کرد: در بودجه ۱۴۰۰ برای کنترل کانون‌های گرد و غبار در خوزستان اعتبار پیش‌بینی شده بود ولی این اعتبار هنوز به استان نرسیده است؛ من نیز در این خصوص سوال کردم و متوجه شدم که هنوز به استان تخصیص داده نشده است.

وی با بیان اینکه اعتبار کنترل کانون‌های گرد و غبار باید از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شود، گفت: این مساله از سوی مجلس در حال پیگیری است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کانون فوق بحرانی جنوب شرق اهواز بیان کرد: اگر رسیدگی نشود ممکن است این کانون مجددا برای اهواز بحرانی شود.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 764 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 2 آذر 1400 ساعت 10:26:51
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 759
1 / 9 / 1400 - 10:03

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان:افزوده شدن خطوط فاضلاب در اهواز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت:خطوط فاضلاب در اهواز افزوده شده و تخلیه شبکه نیز صورت گرفت. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: امسال برای لایروبی شبکه فاضلاب اهواز، از شرکت‌های آبفای کشور کمک گرفته شد. برنامه‌ریزی‌های لازم انجام‌شده تا این ماشین آلات بتوانند در

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت:خطوط فاضلاب در اهواز افزوده شده و تخلیه شبکه نیز صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: امسال برای لایروبی شبکه فاضلاب اهواز، از شرکت‌های آبفای کشور کمک گرفته شد. برنامه‌ریزی‌های لازم انجام‌شده تا این ماشین آلات بتوانند در لایروبی فاضلاب شهر اهواز کمک کنند.

او افزود: خطوط فاضلاب تعویض شده و ایستگاه‌های پمپاژ آماده فصل بارندگی هستند امروز بارش باران در اهواز آغاز شد و امیدواریم تاپایان فصل بارندگی مشکل حادی در این زمینه ایجاد نشود.

کرمی نژاد بیان داشت: با توجه به اینکه به فصل بارش‌ها نزدیک می‌شویم و باید آمادگی خود را به هر طریق ممکن برای عبور از بارش و سیلاب‌ها آماده نماییم که برای اینکار همه ایستگاه‌های پمپاژ مجهز به پمپ‌های جدید شدند و تابلو‌ها نیز علاوه بر نوسازی در صورت نیاز، بازسازی شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان تصریح کرد: تامین برق مورد نیاز و تعمیرات دیزل نیز به پایان رسیده است و در خطوط ریزشی طی ۳ تا ۴ ماه گذشته تا به امروز حدود ۱۲۲ جبهه کاری در حال پیگری است که بسیاری به سرانجام رسیدن و یا در حال انجام هستند.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 759 توسط MoMa1393 و در روز دوشنبه 1 آذر 1400 ساعت 10:03:52
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 754
30 / 8 / 1400 - 9:44

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در استان خبر داد:اعمال محدودیت‌های هوشمند کرونا در خوزستان از اول آذرماه

فرمانده قرارگاه عملیاتی و نظارتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان از اعمال محدودیت‌های هوشمند کرونا از اول آذرماه در استان خوزستان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،ولی‌الله حیاتی در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به تاثیر پوشش پایین واکسیناسیون برخی شهرها در رتبه کشوری استان

فرمانده قرارگاه عملیاتی و نظارتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان از اعمال محدودیت‌های هوشمند کرونا از اول آذرماه در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،ولی‌الله حیاتی در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به تاثیر پوشش پایین واکسیناسیون برخی شهرها در رتبه کشوری استان خوزستان، اظهار کرد: فرمانداران شهرستان‌هایی که پوشش واکسیناسیون کمتر از میانگین استانی دارند، باید تا هفته آینده حداقل ۵ درصد و حداکثر ۱۰ درصد و بالاتر، پوشش واکسیناسیون را افزایش دهند.

وی با اشاره به اهمیت توجه به جلسات ستاد مدیریت کرونا افزود: در ویدیوکنفرانس جلسه امروز مشاهده شد که برخی فرمانداران پشت سیستم نیستند و حتی معاون‌شان را به جای خود نگذاشته‌اند و تنها یک کارشناس پشت سیستم است؛ باید اسامی فرماندارانی که پشت سیستم نیستند، به من ارائه شود.

حیاتی بیان کرد: محدودیت‌های هوشمند کرونا نیز از اول آذرماه در خوزستان اعمال می‌شود و با توجه به این موضوع، نیروهای دستگاه‌های اجرایی باید واکسن تزریق کرده باشند و در غیر این صورت هر ۱۵ روز یک بار با هزینه شخصی تست PCR انجام دهند.

وی گفت: از اول آذرماه حمل و نقل با خودروی شخصی نیز منوط به تزریق دو دوز واکسن و عدم ابتلا به بیماری است. اگر این موارد رعایت نشود جریمه یک میلیون تومانی اعمال می‌شود و در صورت پرداخت نکردن جریمه در مدت سه ماه، این جریمه به ۲ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی و نظارتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان افزود: رانندگان حمل و نقل درون شهری نیز باید دو دوز واکسن دریافت کرده باشند و بیمار نباشند در غیر این صورت توقیف وسیله نقلیه، توبیخ راننده و در صورت استمرار نیز تمدید نشدن پرونده رانندگان اعمال می‌شود.

وی بیان کرد: واحدهای صنفی نیز تزریق دو دوز واکسن، نصب کد QR در محل و مبتلا نبودن به بیماری را باید مورد توجه قرار دهند. در صورتی که این موارد رعایت نشود، ارسال اخطار کتبی، مسدود شدن پوز بانکی به مدت دو هفته و در نهایت پلمب ۳۰ روزه به ترتیب اعمال می‌شود.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 754 توسط MoMa1393 و در روز یکشنبه 30 آبان 1400 ساعت 09:44:02
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 749
29 / 8 / 1400 - 9:20

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان خبر داد:یک هزار روستای خوزستان تا پایان دهه فجر آبدار می‌شوند

کرمی نژاد گفت: طرح‌های آبرسانی در یک هزار روستای استان خوزستان تا پایان دهه فجر به بهره برداری می‌رسند. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در حاشیه جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح های توسعه فاضلاب شهرهای استان خوزستان گفت:بر اساس پیش بینی‌ها و برنامه ریزی‌ها مقرر

کرمی نژاد گفت: طرح‌های آبرسانی در یک هزار روستای استان خوزستان تا پایان دهه فجر به بهره برداری می‌رسند.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در حاشیه جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح های توسعه فاضلاب شهرهای استان خوزستان گفت:بر اساس پیش بینی‌ها و برنامه ریزی‌ها مقرر شده تا پایان دهه فجر با بهره برداری از طرح‌های آبرسانی در استان یک هزار روستا دارای آب پایدار شوند.

او افزود: روستا‌های بسیاری تاکنون نواقص شان برطرف، شبکه هایشان تکمیل و پمپ‌ها نیز راه اندازی شده اند که هر زمان آماده بهره برداری گردند، این کار انجام می‌شود و می‌توان تا دهه فجر یک هزار روستا را آماده بهره برداری نماییم.

کرمی نژاد بیان کرد: با توجه به تعهدات و تکالیف، مقرر شده تا تابستان آینده مشکلات روستا‌ها و شهر‌ها در حوزه آبرسانی کمتر گردد که به همین منظور هر هفته جلسات دوره‌ای با مجریان تامین آب در شهر‌ها و روستا‌ها برای پیگیری آخرین وضعیت آبرسانی برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه مشکلات و نواقص زیاد است و در عین حال پیشرفت نیز داریم، اظهار داشت: هدف ما تامین و توزیع بدون مشکل آب در تابستان آینده است و از اکنون نیز پروژه‌ها را به مدار بهره برداری می‌رسانیم تا مشکلات را رفع و کمبود‌ها را برطرف نماییم، در همین خصوص هم انتظار می‌رود با پیگیری این جلسات مسائل حل شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه مشکلات و نواقص زیاد است و در عین حال پیشرفت نیز داریم، اظهار داشت: هدف ما تامین و توزیع بدون مشکل آب در تابستان آینده است و از اکنون نیز پروژه‌ها را به مدار بهره برداری می‌رسانیم تا مشکلات را رفع و کمبود‌ها را برطرف نماییم، در همین خصوص هم انتظار می‌رود با پیگیری این جلسات مسائل حل شوند.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه مشکلات و نواقص زیاد است و در عین حال پیشرفت نیز داریم، اظهار داشت: هدف ما تامین و توزیع بدون مشکل آب در تابستان آینده است و از اکنون نیز پروژه‌ها را به مدار بهره برداری می‌رسانیم تا مشکلات را رفع و کمبود‌ها را برطرف نماییم، در همین خصوص هم انتظار می‌رود با پیگیری این جلسات مسائل حل شوند.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 749 توسط MoMa1393 و در روز شنبه 29 آبان 1400 ساعت 09:20:40
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 746
27 / 8 / 1400 - 10:00

بازدید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از کانونهای فوق بحرانی گرد و غبار در اهواز

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از کانون های فوق بحرانی گرد و غبار در جنوب شرق اهواز بازدید کرد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،معاون رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در این بازدید گفت: کانون‌های فوق بحرانی اهواز در منطقه جنوب شرق) با مشکلاتی نظیر نداشتن حق آبه  مناسب، خرابی پمپاژ‌های انتقال آب از

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از کانون های فوق بحرانی گرد و غبار در جنوب شرق اهواز بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،معاون رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در این بازدید گفت: کانون‌های فوق بحرانی اهواز در منطقه جنوب شرق) با مشکلاتی نظیر نداشتن حق آبه  مناسب، خرابی پمپاژ‌های انتقال آب از کانال‌های آبرسانی روبروست.

احمد رضا لاهیجان زاده افزود: اگر این مشکلات برطرف نشود  مشکلات گرد و غبار خوزستان در سال  ۹۵تکرار خواهد شد.

وی ادامه داد: رسیدگی به مشکلات آبرسانی به کانون‌های فوق بحرانی گرد و غبار و تالاب شادگان و تالاب هورالعظیم یکی از وظایف اصلی وزارت نیروست که باید انجام بگیرد.

احمد رضا لاهیجان زاده افزود: اگر این مشکلات برطرف نشود  مشکلات گرد و غبار خوزستان در سال  ۹۵تکرار خواهد شد.وی ادامه داد: رسیدگی به مشکلات آبرسانی به کانون‌های فوق بحرانی گرد و غبار و تالاب شادگان و تالاب هورالعظیم یکی از وظایف اصلی وزارت نیروست که باید انجام بگیرد.احمد رضا لاهیجان زاده افزود: اگر این مشکلات برطرف نشود  مشکلات گرد و غبار خوزستان در سال  ۹۵تکرار خواهد شد.وی ادامه داد: رسیدگی به مشکلات آبرسانی به کانون‌های فوق بحرانی گرد و غبار و تالاب شادگان و تالاب هورالعظیم یکی از وظایف اصلی وزارت نیروست که باید انجام بگیرد.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 746 توسط MoMa1393 و در روز پنجشنبه 27 آبان 1400 ساعت 10:00:23
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 741
26 / 8 / 1400 - 9:33

رئیس کمیسیون انرژی مجلس:شرایط صنعت نفت با وجود تحریم بهبود یافته است

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر نفت که با وجود شرایط تحریم و محدودیت منابع وضع صنعت نفت را بهبود بخشیده است، تشکر می‌کنیم. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، فریدون حسنوند در دیدار اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با جواد اوجی، وزیر نفت که مدیران عامل چهار شرکت اصلی

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر نفت که با وجود شرایط تحریم و محدودیت منابع وضع صنعت نفت را بهبود بخشیده است، تشکر می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، فریدون حسنوند در دیدار اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با جواد اوجی، وزیر نفت که مدیران عامل چهار شرکت اصلی این وزارتخانه نیز حضور داشتند، اظهار کرد: وزارت نفت باید تحریم را دور بزند، آن را بشکند و با صادرات و فروش نفت نیاز ارزی کشور را تأمین کند و شرایط اقتصادی کشور را بهبود بخشد.

وی تصریح کرد: وزارت نفت افزون ‌بر انجام مسئولیت‌های اصلی خود، در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و … نیز پیش‌قراول بوده است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه صنعت نفت به سرمایه‌گذاری نیازمند است، بیان کرد: این وظیفه کمیسیون انرژی مجلس است که منابع مالی جدید برای توسعه این صنعت ایجاد کند، همچنین معتقدم وزارت نفت از سهم ۱۴.۵ درصدی فروش نفت محروم است که این سهم باید به وزارت نفت بازگردد.

حسنوند گفت: ما هم به‌عنوان کمیسیون انرژی مجلس مسئولیت داریم تا به وزارت نفت در زمینه فروش نفت کمک کنیم، باید بتوانیم با سازوکارهایی اگر مشتری نفت وجود دارد، معرفی و صلاحیت آن را این وزارتخانه مشخص کند.

در این نشست تعدادی از نمایندگان عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از جمله علیرضا ورناصری، موسی احمدی، مجید ناصری‌نژاد، حسین حسین‌زاده، مصطفی نخعی، هادی بیگی‌نژاد، رمضانعلی سنگدوینی، عبدالعلی رحیمی مظفری، مالک شریعتی نیاسر، عبدالکریم جمیری، سید موسی موسوی و … دیدگاه های خود را درباره صنعت نفت کشور، چالش‌ها و مشکلات این صنعت و بعضی مشکلات حوزه انتخابیه خود مطرح کردند.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 741 توسط MoMa1393 و در روز چهارشنبه 26 آبان 1400 ساعت 09:33:39
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 739
25 / 8 / 1400 - 10:17

تمدید مهلت ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن در خوزستان تا ۱۵ آذرماه

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان از تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان مسکن در طرح جهش تولید در استان تا ۱۵ آذرماه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، محمدحسین پناهی‌فر اظهار کرد: ثبت نام متقاضیان مسکن در قالب قانون جهش تولید مسکن از ۲۸ مهرماه در سامانه ثمن آغاز شد

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان از تمدید مهلت ثبت نام متقاضیان مسکن در طرح جهش تولید در استان تا ۱۵ آذرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، محمدحسین پناهی‌فر اظهار کرد: ثبت نام متقاضیان مسکن در قالب قانون جهش تولید مسکن از ۲۸ مهرماه در سامانه ثمن آغاز شد و مهلت ثبت نام تا ۲۸ آبان ماه ادامه داشت اما اکنون این مهلت زمانی تمدید شده است.

وی افزود: براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی با توجه به افزایش تقاضا، مهلت ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن از طریق سامانه ثمن تا تاریخ ۱۵ آذرماه تمدید شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان تصریح کرد: براساس رایزنی‌های انجام‌شده با وزارت راه و شهرسازی و همچنین تامین زمین، در حال حاضر متقاضیان در ۳۱ شهر خوزستان می‌توانند برای ثبت نام در این طرح تا ۱۵ آذرماه اقدام کنند.

پناهی‌فر ادامه داد: متقاضیان مسکن در خوزستان می‌توانند با مراجعه به سامانه ثمن (saman.mrud.ir) سامانه جهش تولید مسکن، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: اهواز، شیرین شهر، رامین، ماهشهر، بهبهان، حمزه، دزفول، شوشتر، لالی، هفتکل، میانرود، امیدیه، بندرامام خمینی، گتوند، مسجدسلیمان، ملاثانی، هویزه، حسینیه، سردشت، شادگان، شیبان، صفی آباد، تشان، آبادان، خرمشهر، آغاجاری، چوئبده، اروندکنار، باغملک، ایذه و سوسنگرد، ۳۱ شهری هستند که مردم می‌توانند در این شهرها نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی هیچگونه محدودیتی برای پذیرش متقاضیان وجود ندارد و تلاش می‌شود تا تمامی متقاضیان حائز شرایط از امکانات ایجاد شده بهره‌مند شوند. بنا بر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، امکان ثبت‌نام به شکل شبانه‌روزی برای متقاضیان فراهم است.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 739 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 25 آبان 1400 ساعت 10:17:35
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر