شماره : 440
14 / 5 / 1400 - 10:17

ترکیب هیات رییسه شورای شهر اهواز مشخص شد

آیین معارفه دوره ششم شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، آیین معارفه شورای اسلامی کلانشهر اهواز صبح امروز در فرمانداری اهواز برگزار شد که در این مراسم پس از رای‌گیری، سیاوش محمودی با کسب ۸ رای از جمع ۱۳ رای ماخوذه به‌عنوان رئیس این شورا به‌مدت یک سال انتخاب

آیین معارفه دوره ششم شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.

همچنین  حجت الله زارع زاده با ۹ رای به عنوان نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر اهواز در دوره ششم انتخاب شد.

برای سمت منشی نیز آقایان حمید دغاغله با ۶ رای و عادل شیشه‌گری با ۳ رای به‌عنوان منشی اول و دوم شورا انتخاب شدند.

آیین معارفه دوره ششم شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، آیین معارفه شورای اسلامی کلانشهر اهواز صبح امروز در فرمانداری اهواز برگزار شد که در این مراسم پس از رای‌گیری، سیاوش محمودی با کسب ۸ رای از جمع ۱۳ رای ماخوذه به‌عنوان رئیس این شورا به‌مدت یک سال انتخاب شد.آیین معارفه دوره ششم شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، آیین معارفه شورای اسلامی کلانشهر اهواز صبح امروز در فرمانداری اهواز برگزار شد که در این مراسم پس از رای‌گیری، سیاوش محمودی با کسب ۸ رای از جمع ۱۳ رای ماخوذه به‌عنوان رئیس این شورا به‌مدت یک سال انتخاب شد.آیین معارفه دوره ششم شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، آیین معارفه شورای اسلامی کلانشهر اهواز صبح امروز در فرمانداری اهواز برگزار شد که در این مراسم پس از رای‌گیری، سیاوش محمودی با کسب ۸ رای از جمع ۱۳ رای ماخوذه به‌عنوان رئیس این شورا به‌مدت یک سال انتخاب شد.آیین معارفه دوره ششم شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، آیین معارفه شورای اسلامی کلانشهر اهواز صبح امروز در فرمانداری اهواز برگزار شد که در این مراسم پس از رای‌گیری، سیاوش محمودی با کسب ۸ رای از جمع ۱۳ رای ماخوذه به‌عنوان رئیس این شورا به‌مدت یک سال انتخاب شد.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 440 توسط MoMa1393 و در روز پنجشنبه 14 مرداد 1400 ساعت 10:17:19
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 436
13 / 5 / 1400 - 9:22

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان:واگذاری ۶۴ سامانه خورشیدی به عشایر شمال خوزستان

 سامانه های خورشیدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان سامانه های خورشیدی قابل حمل را بهترین راهکار برای تامین برق عشایر کوچرو دانست و گفت: تعداد ۶۴ سامانه قابل حمل خورشیدی به عشایر کوچرو در شهرستان‌های اندیمشک و شوش واگذار شد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،علی خدری چهارشنبه اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق

 سامانه های خورشیدی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان سامانه های خورشیدی قابل حمل را بهترین راهکار برای تامین برق عشایر کوچرو دانست و گفت: تعداد ۶۴ سامانه قابل حمل خورشیدی به عشایر کوچرو در شهرستان‌های اندیمشک و شوش واگذار شد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،علی خدری چهارشنبه اظهار داشت: شرکت توزیع نیروی برق خوزستان تلاش کرده است تا شبکه برق را به دورترین و صعب العبور ترین نقاط روستایی استان برساند و در این راستا سامانه های خورشیدی قابل حمل را با همکاری و هماهنگی اداره کل امور عشایر خوزستان در اختیار عشایر کوچرو قرار داده است.

وی گفت: ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای تهیه این سامانه های خورشیدی هزینه شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با بیان اینکه خدمات شرکت توزیع  برق هزینه بر و ضربه پذیر هستند افزود: برای پایدار بودن و استاندارد بودن برق هر منطقه ، دائما باید از شبکه نگهداری کرده و آنرا توسعه داد.

وی با اشاره به حرکت دنیا به سمت تولید انرژی های نو اظهار داشت: پنل های خورشیدی قابل حمل، بهترین ابتکار برای بهره بردن عشایر کوچرو از برق پاک است و در این راستا تلاش شده است با کمترین هزینه، عشایر از این نعمت بهره مند شوند.

سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا)از سال ۱۳۹۴ تاکنون طرحی موسوم به خرید تضمینی ۲۰ساله نیروگاه های خورشیدی را با عاملیت شرکت های توزیع برق کشور اجرا کرده است.

سامانه های پنل خورشیدی می توانند انرژی خورشید را دریافت و آن را به الکتریسیته تبدیل کنند.سامانه‌های فتوولتائیک معمولاً شامل یک پنل و ماژول های صفحات خورشیدی، اینورتر،باتری یا ردیاب خورشیدی و سیم‌کشی اتصالات می باشند.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 436 توسط MoMa1393 و در روز چهارشنبه 13 مرداد 1400 ساعت 09:22:54
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 434
12 / 5 / 1400 - 11:52

بابک طهماسبی:زیر میز مدیران غیر بومی در خوزستان خواهیم زد

مدیران غیر بومی بابک طهماسبی مدیر هلدینگ بزرگ رسانه ای خبری خلیج فارس در گفتگو با پایگاه خبری اهواز نو گفت:استان خوزستان سرشار از استعدادها،جوانان تحصیل کرده و پتانسیل های بالای مدیریتی است و این نشان می دهد که خوزستان را باید به دست خوزستانی ها سپرد. در سالیان اخیر مرتبا شاهد حضور مدیران غیر

مدیران غیر بومی

بابک طهماسبی مدیر هلدینگ بزرگ رسانه ای خبری خلیج فارس در گفتگو با پایگاه خبری اهواز نو گفت:استان خوزستان سرشار از استعدادها،جوانان تحصیل کرده و پتانسیل های بالای مدیریتی است و این نشان می دهد که خوزستان را باید به دست خوزستانی ها سپرد.
در سالیان اخیر مرتبا شاهد حضور مدیران غیر بومی و پروازی که گاه فقط هفته ای یک روز در استان حضور دارند بوده ایم که این اجحاف مستقیم به مدیران بومی وخوزستانی است.
در هیئت مدیره ها نیز اعضای تصمیم گیرنده همواره غیر بومی ها بوده اند و این شرایط استان را به سمت شرایط بغرنج و حساس کنونی سوق داده است لذا با شروع به کار دولت جدید باید همه ی دلسوزان استان فارغ از قومیت و تفکرات سیاسی به جهت استفاده دولت از پتانسیل های بومی و خوزستانی به یک اتحاد و وفاق واحد برسند.

در این میان هلدینگ بزرگ رسانه ای خبری خلیج فارس به عنوان یکی از دیدبان های مستقل جامعه که همواره پیگیر مشکلات و معضلات استان خوزستان بوده است تمام توان خود را برای معرفی و حمایت از چهره ها و مدیران لایق و شایسته خوزستانی به کار خواهد بست و ما با تمام وجود اعلام می کنیم که زیر میز مدیران و هئیت مدیره های غیربومی بدون عرق و تعصب خواهیم زد و این مدیران غیربومی اگر مدعی هستند که تخصصی دارند به استان های خود بروند و در آنجا خدمت کنند این که تمام مشکلات آلایندگی و آلودگی های صنایع و شرکت های تولیدی از آن مردم خوزستان باشد ولی پست های مدیریتی و مشاغل حساس و تاثیرگذار در تصاحب غیربومی ها اجحاف و تضییع حقی آشکار است که از آن جلوگیری خواهیم کرد و با سیستم ارباب،رعیتی که مدیران غیر بومی در خوزستان در سال های اخیر به راه انداخته اند مبارزه خواهیم کرد و خوزستان را به دست خوزستانی ها خواهیم سپرد.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 434 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 12 مرداد 1400 ساعت 11:52:19
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 430
11 / 5 / 1400 - 8:08

مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز:افزایش بیش از ۷ درصدی تولید برق در نیروگاه رامین اهواز

نیروگاه رامین اهواز امسال یش از سه میلیون و ۱۱۵ هزار مگاوات ساعت برق در نیروگاه رامین اهواز تولید شد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز گفت:در چهار ماهه نخست امسال ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳۳۴ مگاوات ساعت برق در این نیروگاه تولید شده است. خلیل محمدی افزود:این میزان

نیروگاه رامین اهواز

امسال یش از سه میلیون و ۱۱۵ هزار مگاوات ساعت برق در نیروگاه رامین اهواز تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو،مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز گفت:در چهار ماهه نخست امسال ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳۳۴ مگاوات ساعت برق در این نیروگاه تولید شده است.

خلیل محمدی افزود:این میزان تولید، افزایش ۷.۶۸ درصدی  نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ داشته است.

وی با اشاره به اینکه میزان تولید برق این نیروگاه در تیرماه سال جاری  ۹۰۳ هزار و ۳۷۰ مگاوات ساعت بوده است ، ادامه داد:در چهار ماهه نخست امسال متوسط تولید لحظه‌ای ۲۳۶ مگاوات  و  کارکرد واحد‌های تولیدی این نیروگاه  ۱۳ هزار و ۲۱۷ ساعت بوده است که به ترتیب رشد۶ مگاواتی و پنج درصدی  نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.

نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگ‌ترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تأمین آسایش مردم و پشتیبانی از برق شبکه کشور ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه میزان تولید برق این نیروگاه در تیرماه سال جاری  ۹۰۳ هزار و ۳۷۰ مگاوات ساعت بوده است ، ادامه داد:در چهار ماهه نخست امسال متوسط تولید لحظه‌ای ۲۳۶ مگاوات  و  کارکرد واحد‌های تولیدی این نیروگاه  ۱۳ هزار و ۲۱۷ ساعت بوده است که به ترتیب رشد   ۶ مگاواتی و پنج درصدی  نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.وی با اشاره به اینکه میزان تولید برق این نیروگاه در تیرماه سال جاری  ۹۰۳ هزار و ۳۷۰ مگاوات ساعت بوده است ، ادامه داد:در چهار ماهه نخست امسال متوسط تولید لحظه‌ای ۲۳۶ مگاوات  و  کارکرد واحد‌های تولیدی این نیروگاه  ۱۳ هزار و ۲۱۷ ساعت بوده است که به ترتیب رشد   ۶ مگاواتی و پنج درصدی  نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.وی با اشاره به اینکه میزان تولید برق این نیروگاه در تیرماه سال جاری  ۹۰۳ هزار و ۳۷۰ مگاوات ساعت بوده است ، ادامه داد:در چهار ماهه نخست امسال متوسط تولید لحظه‌ای ۲۳۶ مگاوات  و  کارکرد واحد‌های تولیدی این نیروگاه  ۱۳ هزار و ۲۱۷ ساعت بوده است که به ترتیب رشد   ۶ مگاواتی و پنج درصدی  نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 430 توسط MoMa1393 و در روز دوشنبه 11 مرداد 1400 ساعت 08:08:45
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 425
10 / 5 / 1400 - 9:05

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد:آزمون متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی در خوزستان برگزار شد

مراکز مشاوره شغلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: آزمون کتبی متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی با شرکت هفت متقاضی از ۶ شهرستان استان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، ارسلان غمگین درخصوص مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی اظهار کرد: خوزستان دارای ۲۸ مرکز مشاوره شغلی

مراکز مشاوره شغلی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: آزمون کتبی متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی با شرکت هفت متقاضی از ۶ شهرستان استان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، ارسلان غمگین درخصوص مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی اظهار کرد: خوزستان دارای ۲۸ مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی داخلی فعال است که به صورت حضوری و فیزیکی به کارجویان و کارفرمایان در زمینه مشاوره شغلی، معرفی به کار، آزاد سازی مدارک تحصیلی به کارفرمایان و تامین نیرو در زمینه‌ی مورد نیاز خدمات ارائه می دهد.
وی افزود:خوزستان دارای ۲ مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی الکترونیکی بوده که به صورت مجازی در زمینه به کار گیری کارجویان و تامین نیاز کارفرمایان فعال هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه ۲ مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی نیز دارای مجوز اعزام نیرو به خارج از کشور هستند، اضافه کرد: این ۲ مرکز فرصت‌های شغلی را در بازار هدف کشورهای خارجی شناسایی و زمینه اشتغال کارجویان متقاضی اعزام به خارج از کشور را فراهم می کنند.
غمگین ادامه داد:با توجه به درخواست‌های مکرر، آزمون متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی روز گذشته(یکشنبه سوم مردادماه) برگزار شد. سعی بر این است در تمامی شهرستان ها حداقل یک مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی ایجاد شود تا پاسخگوی نیز کارجویان و کارفرمایان باشد.
وی در خصوص برگزاری آزمون یاد شده تشریح کرد:آزمون کتبی متقاضیان تاسیس مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شرکت هفت متقاضی از شهرستان‌های اهواز، آغاجاری، بندر امام خمینی(ره)، ماهشهر، مسجدسلیمان و باغملک و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
وی یادآور شد:صدور مجوز مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی برای متقاضیان پس از کسب نمره قبولی در آزمون کتبی، مصاحبه، اخذ استعلامات حراستی و سوء پیشینه صورت می گیرد.
غمگین در پایان افزود:متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت و صدور مجوز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست خود را ثبت و در صورت واجد شرایط بودن از آن‌ها برای طی کردن مراحل قانونی و صدور مجوز مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی دعوت بعمل می آید.
ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 425 توسط MoMa1393 و در روز یکشنبه 10 مرداد 1400 ساعت 09:05:45
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 419
9 / 5 / 1400 - 8:35

جزئیات و زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۹ آموزش و پرورش

پاداش پایان خدمت فرهنگیان معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌ و پرورش جزئیات و نحوه پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۹۹ را اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، علی الهیار ترکمن اظهارکرد: خوشبختانه با اقدام مساعد دولت و سازمان برنامه و بودجه اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان

پاداش پایان خدمت فرهنگیان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌ و پرورش جزئیات و نحوه پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، علی الهیار ترکمن اظهارکرد: خوشبختانه با اقدام مساعد دولت و سازمان برنامه و بودجه اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۹ فراهم شده است.

وی تاکید کرد: البته هنوز در اعتبار پیش‌بینی‌ شده، بودجه مربوط به بازخرید مانده مرخصی دیده نشده استاما اصل پاداش پایان خدمت به‌صورت کامل دیده شده و روز دوشنبه هفته گذشته (۲۸ تیرماه) به خزانه ابلاغ شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه به استناد تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، خزانه باید اعتبارات را به ذینفع نهایی پرداخت کند و دیگر کار دستگاه‌ها نیست که این پول را از خزانه دریافت و خودشان برای افراد واریز کنند، گفت: ما فهرست مربوط را کامل و آماده کردیم و در اختیار خزانه‌داری کل کشور قرار دادیم تا بر اساس تخصیص صادره از سوی سازمان برنامه و فهرستی که ما ارائه کرده ایم پاداش پایان خدمت را برای بازنشستگان سال ۹۹ واریز کنند.

الهیار با اشاره به تلاش دولت برای تحقق  منابع با توجه به مضایق و محدودیت‌های تامین بودجه اظهار کرد: برای بازنشستگان کار خوبی انجام شده است و تاکید ما از ابتدا همین بود که  پاداش پایان خدمت همکاران بازنشسته ما در آموزش‌وپرورش باید به‌صورت نقدی و یکجا پرداخت شود که خوشبختانه محقق شده است.

وی در پایان گفت: پیش‌بینی‌ ما این است که با توجه به وضعیت پیش رو طی کمتر از ۱۰ روز آتی پاداش پایان خدمت برای ۳۳ هزار بازنشسته پرداخت شود.

الهیار با اشاره به تلاش دولت برای تحقق  منابع با توجه به مضایق و محدودیت‌های تامین بودجه اظهار کرد: برای بازنشستگان کار خوبی انجام شده است و تاکید ما از ابتدا همین بود که  پاداش پایان خدمت همکاران بازنشسته ما در آموزش‌وپرورش باید به‌صورت نقدی و یکجا پرداخت شود که خوشبختانه محقق شده است.وی در پایان گفت: پیش‌بینی‌ ما این است که با توجه به وضعیت پیش رو طی کمتر از ۱۰ روز آتی پاداش پایان خدمت برای ۳۳ هزار بازنشسته پرداخت شود.

 

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 419 توسط MoMa1393 و در روز شنبه 9 مرداد 1400 ساعت 08:35:51
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 415
6 / 5 / 1400 - 10:44

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز:افزایش ۷ درصدی تولید برق در نیروگاه رامین اهواز

تولید برق مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز، از افزایش ۷ درصدی تولید برق در این نیروگاه طی چهار ماهه نخست امسال خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، “خلیل محمدی” با اعلام این خبر گفت: حاصل تلاش کارکنان متخصص نیروگاه رامین در چهار ماهه نخست سال جاری در گرمای زودرس استان خوزستان، در مدار ماندن

تولید برق

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز، از افزایش ۷ درصدی تولید برق در این نیروگاه طی چهار ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، “خلیل محمدی” با اعلام این خبر گفت: حاصل تلاش کارکنان متخصص نیروگاه رامین در چهار ماهه نخست سال جاری در گرمای زودرس استان خوزستان، در مدار ماندن تمام واحدها و تولید برقی پایدار برای هموطنان را در پی داشته است.
وی میزان تولید برق این نیروگاه در تیرماه سال جاری را ۹۰۳ هزار و ۳۷۰ مگاوات ساعت و میزان تولید چهار ماهه نخست این نیروگاه در سال جاری را ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳۳۴ مگاوات ساعت اعلام کرد و گفت: این میزان تولید، افزایش ۷.۶۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ داشته است.
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز، همچنین متوسط تولید لحظه‌ای در چهار ماهه نخست امسال را ۲۳۶ مگاوات با روند افزایشی ۶ مگاوات نسبت به مدت مشابه سال قبل عنوان کرد و افزود: ساعت کارکرد واحد‌های تولیدی در این مدت ۱۳ هزار و ۲۱۷ ساعت با روند افزایشی ۵ درصد بوده است.
نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگ‌ترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تأمین آسایش مردم و پشتیبانی از برق شبکه ایفا می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، “خلیل محمدی” با اعلام این خبر گفت: حاصل تلاش کارکنان متخصص نیروگاه رامین در چهار ماهه نخست سال جاری در گرمای زودرس استان خوزستان، در مدار ماندن تمام واحدها و تولید برقی پایدار برای هموطنان را در پی داشته است.وی میزان تولید برق این نیروگاه در تیرماه سال جاری را ۹۰۳ هزار و ۳۷۰ مگاوات ساعت و میزان تولید چهار ماهه نخست این نیروگاه در سال جاری را ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳۳۴ مگاوات ساعت اعلام کرد و گفت: این میزان تولید، افزایش ۷.۶۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ داشته است.تولید چهار ماهه نخست این نیروگاه در سال جاری را ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳۳۴ مگاوات ساعت اعلام کرد و گفت: این میزان تولید، افزایش ۷.۶۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ داشته است.
ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 415 توسط MoMa1393 و در روز چهارشنبه 6 مرداد 1400 ساعت 10:44:27
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 412
5 / 5 / 1400 - 9:33

مجتبی یوسفی در جریان سوال خود از وزیر:مشکلات خوزستان نتیجه انتصابات وزیر کشور در استان است/ بی توجهی دولت به تعیین اعتبار ۵۰۰ میلیاردی مجلس برای حل مشکلات خوزستان

کم آبی خوزستان نماینده مردم اهواز در مجلس ضمن انتقاد از وزیر کشور به دلیل انتصابات غیرقانونی در استان‌ها به ویژه خوزستان گفت: نتیجه این انتصابات آبگرفتگی اهواز و بوشهر و … و نارضایتی مردم است. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، مجتبی یوسفی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۵ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در

کم آبی خوزستان
نماینده مردم اهواز در مجلس ضمن انتقاد از وزیر کشور به دلیل انتصابات غیرقانونی در استان‌ها به ویژه خوزستان گفت: نتیجه این انتصابات آبگرفتگی اهواز و بوشهر و … و نارضایتی مردم است.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، مجتبی یوسفی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۵ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال خود از رحمانی فضلی وزیر کشور مبنی بر ضعف نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و عدم اجرای مفاد قانونی شرایط انتصاب شهرداران توسط این وزارتخانه خطاب به وزیر گفت: شما در جریان وقوع بحران‌های بزرگ کشور مانند کرونا در سیستان و بلوچستان و شمال کشور،کم آبی خوزستان، آبگرفتگی شهرهای اهواز، بوشهر، بندر امام، ماهشهر، یا گرانی سیمان و کمیاب شدن نان و آرد … چه کاره بودید؟

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود: چرا با افزایش اعتبارات استان‌ها در بودجه سالانه مشکلات این استان‌ها حل نمی‌شود؟ یکی از دلایل طرح سوال من در هفته پایانی دولت دوازدهم ارائه پیامی به دولت و وزرای جدید است و دیگر آن که پاسخگویی در کشور باب شود.

وی تأکید کرد: در شرایطی که انتصاب فرمانداران، استانداران و برخی شهرداران در کشور که تأثیر مستقیم بر توسعه زیرساخت‌های استانی دارند به دست وزیر کشور است، شما در قبال تمام کوتاهی‌ها و مشکلات در استان‌ها چه پاسخی دارید؟

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به شوراهایی که مسئولیت آنها با استانداران و فرمانداران در کشور است، اظهار کرد: شورای تأمین استان، شورای پدافند عامل، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کمیسیون سرقت، کارگروه تنظیم بازار، گفت وگوی بخش خصوصی و دولت، کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه‌گذاری، صادرات غیرنفتی، تسهیل و رفع موانع تولید، کمیسیون ایمنی راه‌ها، شورای ترافیک، شورای فنی استان ها، شورای حفاظت از منابع آب  و شورای برنامه‌ریزی از عمده شوراهایی هستند که به طور مستقیم توسط وزارت کشور اداره می‌شوند.

یوسفی خطاب به وزیر کشور ادامه داد: مجلس شورای اسلامی اعتباراتی را برای حل مشکلات استان‌ها در بودجه اختصاص داده اما متأسفانه استانداران و فرمانداران اقدامات لازم را انجام نداده‌اند و تنها بعد از بروز بحران و آسیب روحی و جسمی مردم اعلام می‌کنند که اختیار نداشته‌ایم. چرا شما در ۸ سال دوره وزارت خود از ظرفیت مجلس استفاده نکردید؟ حتی به آیین‌نامه ابلاغی خود برای انتصاب شهرداران نیز توجهی نداشتید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم  تأکید کرد: بر اساس آیین‌نامه اجرایی شرایط احراز تصدی در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر، دولت اعلام کرده که فرد مورد نظر باید حداقل ۹سال سابقه مدیریت ارشد مانند استانداری و فرمانداری و حداقل دارای مدرک فوق لیسانس باشد اما آقای رحمانی فضلی شخصی را با مدرک دیپلم به مدت دو سال به عنوان معاون فرهنگی شهرداری اهواز منصوب کرد و آن شخص بعد از آن در کانون تبلیغاتی مشغول فعالیت شد و بعد از یک هفته، آن هم قبل از تصدی پست شهرداری‌ اهواز در سال ۹۸ مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کرد.

وی خطاب به رحمانی فضلی تصریح کرد: نکند شما هم مانند رئیس جمهور که اعلام کرده وضعیت مردم خوب است و آنها از عملکرد دولت راضی هستند و این دولت عملکرد بی‌بدیلی در خوزستان داشته، اقتصاد و استان‌ها را خوب اداره کرده‌اید؟! پس اجازه دهید ما و مردم برای بروز شرایط کنونی از شما عذرخواهی کنیم!

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: حدود ۳۲۶ قطعه زمین در اهواز حداقل به قیمت آن روز حدود ۳۵۰ میلیارد تومان به فروش رفت که تنها نیمی از این مبلغ دریافت شد و همان مبلغ نیز به پروژه‌های غیرضرور تخصیص یافت، در شرایطی که خانه‌های مردم در شهر اهواز تنها با بارش ۱۱ میلیمتری باران یک متر به زیر فاضلاب می‌رود، آنگاه برای ساماندهی این معضل اعلام شد که ۲۰ میلیارد تومان منابع در اختیار نداریم، در همان زمان با وجود این مشکل مردم حدود ۷۰۰ میلیارد تومان برای تقاطع غیرهمسطح که حتی مصوبه شورای عالی ترافیک را نداشت، هزینه شد و اینها تنها به سوء مدیریت شما و استانداران و فرماندارانتان بازمی‌گردد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود: شما بدون طی شدن روند قانونی به شهرداری‌ها که صلاحیت نداشت، حکم دادید و بعد از آن استاندار وقت مصوبه شورای تأمین را دریافت کرد، اگرچه برخی اعضای این شورا اعلام کردند که ما راضی نبودیم اما فرماندار شما شب قبل از استیضاح و عزل شهردار مانع انجام این کار شد و سازمان بازرسی هم طی ارسال دو نامه عواقب انتصابات شما را اعلام کرد.

وی با تأکید بر اینکه نتیجه انتصابات شما در خوزستان، آبگرفتگی اهواز، بوشهر، بندرعباس و نارضایتی مردم بود، گفت: مجلس در بودجه سالانه امسال ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات در نظر گرفت اما متأسفانه رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس جمهور برایشان اهمیتی نداشت که قبل از وقوع بحران مدیریت لازم را انجام دهند. حتی مجلس در شرایط کنونی تنش آبی هم حدود دو هزار میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت برق فولاد برای حل مشکلات آب شرب استان‌ها و روستاها منابعی را در نظر گرفت که با وجود دریافت این مبلغ توسط دولت از روی قبض‌ها، اما منابعی برای حل مشکل پرداخت نشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: نتیجه انتصابات شما در استان خوزستان موجب شده که هنوز نتایج انتخابات شورای شهر اهواز تأیید نشود، شما به بهانه مشکل داشتن زیرساخت‌ها و اینترنت، با وجود اینکه قرار بود هزار کارت الکترونیکی در روز انتخابات ارسال کنید، نتوانستید به این وعده خود عمل کنید و موجب نارضایتی مردم شدید. به نمایندگان مجلس تهمت زدید.

یوسفی با اشاره به اینکه حمل و نقل عمومی و مدیریت شهری نیاز امروز کشور و مستمندان است خطاب به وزیر کشور، اظهار کرد: شما اعلام کرده بودید که ۵ هزار دستگاه اتوبوس تا پایان اسفند ۹۹ به شهرها تزریق می‌کنید اما اکنون در مجلس بگویید که چند دستگاه اتوبوس را ارسال کرده‌اید. امروز مردم نیازمند تنها می‌توانند از طریق حمل و نقل عمومی رفت و آمد کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در بخش دوم سخنان خود خطاب به رحمانی فضلی تأکید کرد: جوان‌هایی در دهه ۶۰ کشور را به خوبی اداره کردند اما برخی افراد بعد از ۴۰ سال با فاصله گرفتن از آرمان‌های انقلاب خسته‌اند. برخی تصمیمات در حوزه اقتصاد، معیشت، مدیریت آب و … تأثیر مخربی در زندگی مردم گذاشته که غیر قابل بازگشت است البته این موضوع به مدیریت رئیس جمهور کشورمان که ۴ سال هم سابقه مدیریتی دارد باز می‌ ‌گردد، حتی امروز داشتن یخچال برای برخی مردم تبدیل به آرزو شده است.

وی افزود: بعد از ۴ سال نبود قانون در حوزه اداری استخدامی نیروهای شهرداری‌، مجلس در تبصره ۱۲ قانون بودجه تصویب کرد تا طی ۳ ماه نیروهای شهرداری و دهیاری تعیین تکلیف شوند اما هیچ‌گونه اقدامی از سوی دولت صورت نگرفت و اکنون شنیده‌ایم در روزهای پایانی دولت که ما را یاد جریانات سیاسی نزدیک به این دولت در سنوات گذشته می‌اندازد، حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر قرار است نیرو استخدام شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: وزیر کشور باید توضیح دهد در شرایطی که هنوز نیروهای شرکتی و پیمانکاری شهردای‌ها و دهیاری‌ها را تبدیل وضعیت نکرده، چگونه می‌خواهد این افراد را در سراسر کشور استخدام کند، ماده ۶۳ قانون انتخاب شوراها هم هنوز اجرا نشده که موجب اعتراض ۲۵۰ کاندیدا از ۵۰۰ کاندیدای در اهواز شده است.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: حق السهم آلایندگی برای استان خوزستان، بوشهر و هرمزگان توسط استانداری‌ها پرداخت نشده و حتی فرمانداران و استانداران انتصابی وزیر کشور نتوانستند قبل از بروز بحران مشکلات مردم را طی این ۸ سال حل کنند.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 412 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 5 مرداد 1400 ساعت 09:33:39
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 406
4 / 5 / 1400 - 8:35

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:کسب ۱۷ رتبه برتر توسط دانش آموزان خوزستانی در سی و نهمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان از کسب ۱۷ رتبه برتر توسط دانش آموزان خوزستانی در سی و نهمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان از کسب ۱۷ رتبه برتر توسط دانش آموزان خوزستانی در سی و نهمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از مهرماه سال گذشته طی یک فرایند ۴ مرحله ای آغاز شد و دانش آموزان خوزستانی در این دوره از مسابقات موفق به کسب ۱۷ رتبه برتر در بخش آوایی شدند.

وی افزود: ۱۳ دانش آموز دختر و ۱۳ دانش آموز پسر خوزستانی به این دوره از مسابقات راه پیدا کردند و در نهایت ۹ دانش آموز پسر و ۸ دانش آموز دختر در بخش آوایی موفق به کسب رتبه برگزیده شدند.

گفتنی است، این دوره از مسابقات در دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار شد که در مرحله مقدماتی در رشته های آوایی حدود ۱۴۵۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر در ۹ رشته و ۱۵ سطح شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از مهرماه سال گذشته طی یک فرایند ۴ مرحله ای آغاز شد و دانش آموزان خوزستانی در این دوره از مسابقات موفق به کسب ۱۷ رتبه برتر در بخش آوایی شدندبه گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از مهرماه سال گذشته طی یک فرایند ۴ مرحله ای آغاز شد و دانش آموزان خوزستانی در این دوره از مسابقات موفق به کسب ۱۷ رتبه برتر در بخش آوایی شدندبه گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از مهرماه سال گذشته طی یک فرایند ۴ مرحله ای آغاز شد و دانش آموزان خوزستانی در این دوره از مسابقات موفق به کسب ۱۷ رتبه برتر در بخش آوایی شدند

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 406 توسط MoMa1393 و در روز دوشنبه 4 مرداد 1400 ساعت 08:35:31
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 403
29 / 4 / 1400 - 10:52

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد:صادرات نخستین محموله نفت ایران از جاسک؛ ۳۱ تیرماه

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: عملیات بارگیری و صادرات نخستین محموله نفت ایران از جاسک و دریای عمان، ۳۱ تیرماه با دستور رئیس‌جمهوری انجام می‌شود. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ مسعود کرباسیان با اشاره به اینکه این افتخاری بزرگ برای مجموعه عظیم صنعت نفت است که بتواند در سالی که به

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: عملیات بارگیری و صادرات نخستین محموله نفت ایران از جاسک و دریای عمان، ۳۱ تیرماه با دستور رئیس‌جمهوری انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ مسعود کرباسیان با اشاره به اینکه این افتخاری بزرگ برای مجموعه عظیم صنعت نفت است که بتواند در سالی که به شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» مزین است، طرح بزرگ و ملی انتقال نفت خام از گوره به جاسک را به مرحله بهره‌برداری برساند و نخستین محموله نفت خام از دریای عمان و جاسک بارگیری و صادر شود، اظهار کرد: این کار افزون بر تنوع‌بخشی به مبادی صادراتی کشور و توسعه منطقه مکران، سبب آبادانی، تولید و فعالیت‌های اقتصادی بیشتر در این منطقه با احداث پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها در آینده نزدیک می‌شود.
نقش‌آفرینی ۲۵۰ شرکت و پیمانکار ایرانی
وی با بیان اینکه این طرح با همت همکاران ارزشمند در صنعت نفت آغاز و پیگیری شده و به مرحله بهره‌برداری رسیده است و ۲۵۰ پیمانکار ایرانی و تولیدکننده داخلی در این زمینه مشارکت داشته‌اند، تصریح کرد: در این طرح برای ۵ هزار نفر به‌صورت مستقیم و ۱۰ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده و خوشبختانه در مدتی کمتر از آنچه در مصوبات نخست برآورد شده بود، با استفاده از منابع داخلی، اوراق مشارکت و دیگر منابع و با وجود شرایط سخت تحریم و کرونا آماده بهره‌برداری شده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: از افتخارهای دیگر این طرح ملی، استفاده ۹۱ درصدی از توان ساخت داخل در این طرح است و برخی نخستین‌ها نیز در کشور در جریان این طرح رقم خورد. برای نمونه، ساخت تختال ورق نفت ترش، ورق عریض، انواع پمپ‌ که در صنعت نفت به‌کار گرفته می‌شود و شیرآلات نفتی و گوی شناور از مهم‌ترین بخش‌های ساخت داخل در این طرح است.
وی با بیان اینکه آغاز این طرح به علت نفروختن ورق و لوله نیس (Nace) به کشور طولانی شد، گفت: فولاد جزو اقلام تحریمی بود و این موضوع سبب شد ساخت تختال با توجه به امکانات داخلی پیگیری شود و در این مسیر شرکت فولاد مبارکه دانش لازم را کسب و تختال را تولید کرد. شرکت فولاد اکسین نیز ورق عریض تولید و سه
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: شرکت لوله‌سازی بزرگ کشور نیز شبانه‌روزی فعالیت کردند و لوله مورد نیاز طرح تولید شد. در کنار آن ساخت پمپ‌های بزرگ به همت شرکت‌های توانمند ایرانی به سرانجام رسید و شیرآلات بزرگ و یک گوی شناور نیز ساخته شده و تعدادی نیز در حال ساخته شدن است که به امید خدا در مدت کوتاهی برای افزایش ظرفیت طرح به‌کار گرفته می‌شود.
کرباسیان اظهار کرد: بر اساس برآورد صورت گرفته، در این پروژه صرفه‌جویی قابل‌توجه‌ای محقق شده است.
وی با بیان اینکه حین انجام کار و پیشرفت طرح با شیوع ویروس منحوس کرونا نیز روبه‌رو شدیم که برنامه‌ریزی خاص خود را می‌طلبید، ادامه داد: در همین حال باید تحصیل اراضی انجام می‌شد و کارخانه‌ها فعالیت می‌کردند. به این منظور از همان ابتدای شیوع کرونا تمهیدهایی اندیشیده شد که تجمع بین افراد کمتر باشد. تلاشگران و فعالان حاضر در این پروژه از شهرهای مختلفی بودند و مراقبت‌ها و اطمینان خاطر دادن به این عزیزان قطعاً توقف در کار ایجاد می‌کرد، اما این دلسوزی در همه آحاد جامعه برای پیشبرد طرح وجود داشت و نیروهای کاری در این مسیر از خود گذشتگی کردند که به لطف خدا با کمترین آسیب از این مرحله نیز عبور کردیم.
نشست‌های مستمر برای تکمیل یک طرح ملی
وی افزود: وزیر نفت شخصاً نشست‌های چندباره پیگیری پروژه به‌صورت روزانه داشتند و همه این فعالیت‌ها با حمایت، مراقبت و پیگیری مدیریت ارشد وزارت نفت و دلسوزی مدیرانی که در بخش‌های مهندسی و اجرا بودند و متخصصان و کارگران طرح به ثمر رسید.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: از دیگر اقدام‌های خوبی که در این طرح انجام شد، طراحی سامانه مدیریت پروژه بود که روزانه پیشرفت طرح را ثبت و رصد می‌کرد، همچنین برگزاری نشست‌ها طوفان فکری در سطوح مختلف در دستور کار بود تا همه مشارکت کنند و نقاط قوت و ضعف تحلیل می‌شد تا طرح با سرعت و دقت بیشتری به نتیجه برسد.
بر اساس این گزارش، طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال‌زایی در سواحل مکران اجرا می‌شود که در این مرحله ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز است و سرانجام به صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت می‌رسد .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 403 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 29 تیر 1400 ساعت 10:52:56
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر