شماره : 229
21 / 2 / 1400 - 19:20

رئیس ستاد انتخابات استان عنوان کرد رد صلاحیت ۱۰ درصد کاندیداهای حوزه شهری خوزستان / اعلام نتایج اعتراض کاندیداها، امروز

رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: ثبت نام داوطلبان در حوزه شهری نسبت به دوره پنجم انتخابات شوراها، ۱۰ درصد افزایش یافته است و بر اساس بررسی هیات‌های اجرایی حدود ۱۰ درصد افراد، رد صلاحیت شده‌اند که غالبا به دلیل عدم احراز شرایط بوده است. رضا نجاتی در نشست خبری که امروز (۲۱ اردیبهشت‌ماه) در استانداری

رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: ثبت نام داوطلبان در حوزه شهری نسبت به دوره پنجم انتخابات شوراها، ۱۰ درصد افزایش یافته است و بر اساس بررسی هیات‌های اجرایی حدود ۱۰ درصد افراد، رد صلاحیت شده‌اند که غالبا به دلیل عدم احراز شرایط بوده است.
رضا نجاتی در نشست خبری که امروز (۲۱ اردیبهشت‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، در خصوص روند برنامه‌ریزی برای برگزاری انتخابات اظهار کرد: روند انتخابات به خوبی و بر اساس برنامه زمان‌بندی در حال انجام است. تشکیل هیات‌های اجرایی در خصوص ثبت نام‌ها و بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی و هیات‌های نظارت در مراحل پایانی است.
به گزارش پایگاه خبری‌ اهواز نو ؛ وی افزود: تاکنون بررسی صلاحیت بیش از ۴ هزار و ۴۵۰ نفر در حوزه شهری انجام شده است. ثبت نام داوطلبان در حوزه شهری نسبت به دوره پنجم انتخابات شوراها، ۱۰ درصد افزایش یافته است و بر اساس بررسی هیات‌های اجرایی حدود ۱۰ درصد افراد، رد صلاحیت شده‌اند که غالبا به دلیل عدم احراز شرایط بوده است.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان بیان کرد: امروز نتیجه اعتراض افرادی که رد صلاحیت شده‌اند به صورت رسما و کتبی اعلام خواهد شد.
نجاتی ادامه داد: میزان ثبت نام بانوان در حوزه شهری افزایش خوبی داشته و حدود ۵۴۰ زن خوزستانی در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند. همچنین میزان مشارکت جوان و افراد تحصیلکرده، رقم قابل توجهی بوده است.
وی تصریح کرد: در حوزه روستایی نیز ۱۴ هزار و ۶۵۰ نفر  ثبت‌نام کردند که رقم قابل توجهی رشد داشته است. این ارقام نوید می‌دهد که مردم خود را برای انتخابات ملی که بازتاب بین‌المللی خواهد داشت و انتخابات محلی که در آبادانی شهرها و روستاها نقش دارد، خود را  آماده کرده‌اند.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان افزود: با توجه به اینکه در فصل گرما و شرایط کرونا قرار داریم، درخواست کردیم که تعداد صندوق‌های رای ۱۵ درصد افزایش یابد تا از ازدحام جمعیت جلوگیری شود. در شعب اخذ رای که در دوره‌های گذشته رای بالایی داشتند نیز تقسیم‌بندی انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: در خصوص شرکت افراد مبتلا به کرونا در انتخابات یا پیشگیری از ورود افراد مشکوک و یا مبتلا به کرونا به شعب نیز باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.
نجاتی تصریح کرد: همچنین اعتباراتی برای خرید تجهیزات بهداشتی به استان‌ها ابلاغ شده و می‌شود. همه فرمانداران موظف هستند که امکانات بهداشتی را در شعب در نظر بگیرند. اثر انگشت نیز از فرآیند انتخابات حذف شده است که کمک بزرگی به جلوگیری از انتقال بیماری است.
وی با بیان اینکه همه ما باید برای مشارکت حداکثری مردم تلاش کنیم، گفت: همه می‌دانیم شرایط کشور و استان چگونه است اما نه به انتخابات گفتن، حرف دشمن است. دشمن کمین کرده و در انتخابات متعدد همیشه به دنبال این بوده است که شرایطی فراهم کند تا مردم پای صندوق رای حضور پیدا نکنند. یقینا دشمن این بار هم با شدت و حدت بیشتری ورود پیدا کرده است.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان بیان کرد: وظیفه دینی و شرعی ما این است که در این زمینه اقدام کنیم. تعداد انتخاباتی که از ابتدای انقلاب تاکنون برگزار شده است، نشان‌دهنده مردم‌سالاری دینی است. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اگر انتخاباتی هم وجود داشت، صوری و نمایشی بود و مردم حق رای نداشتند و انتصابات به گونه دیگری بود اما اکنون مردم خود حق تعیین سرنوشت خود را دارند و باید خدا را شکر کنیم که در کشوری زندگی می‌کنیم که جمهوری اسلامی و امام راحل(ره) این شرایط را برای مردم مهیا کرده‌اند.
نجاتی تصریح کرد: ملاک ما قانون، سلامت انتخابات، رقابت سالم و مشارکت حداکثری است. به هیچ گروهی ورود نمی‌کنیم و  وظیفه داریم انتخابات و این امانت مردم را به خوبی انجام دهیم. همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند انتخابات حق‌الناس است بنابراین به هیچ عنوان آخرت خود را برای دنیا یدیگران عوض نخواهیم کرد.
وی تصریح کرد: وظیفه ما برگزاری انتخابات سالم و رقابت خوب است. بنا بر تصمیم استاندار خوزستان، با هیچ مدیری در رابطه با برگزاری انتخابات تعارف نخواهیم داشت؛ اگر برگزارکنندگان انتخابات یا عضوی از ستاد انتخابات خلاف وظیفه خود کاری انجام دهد و بخواهد سلامت انتخابات را زیر سوال ببرد، برخورد لازم را انجام خواهیم داد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان بیان کرد: بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، در مراکز استان‌ها و کلانشهرها انتخابات شورا به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. درصد خطا در انتخابات الکترونیکی بسیار پایین می‌آید. ممکن است با اشکالات فنی، گرم شدن دستگاه یا تمام شدن کاغذ دستگاه مواجه شویم که در اسرع وقت مشکل رفع خواهد شد.
نجاتی گفت: مشارکت در انتخابات، سرنوشت کشور را رقم می‌زند و امنیت و وحدت را در پی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: در شهرها حوزه‌ای نداریم که کرسی‌های آن به حد نصاب نرسیده باشد. در خوزستان ۲ هزار و ۳۶۱ روستا داریم که حوزه‌های کمتر از ۵۰ روستا آن هم به دلیل اینکه عشایر کوچ‌رو بودند یا برخی مسائل داخلی، به حد نصاب نرسیده است. در خوزستان ۴۷۷ کرسی شهری و ۷ هزار و ۳۵۲ کرسی روستایی داریم.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری در اختیار فرمانداری قرار می‌گیرد تا کارهای خدماتی و عمرانی انجام شود. رسیدگی به روستاهایی که شورا ندارند، به خوبی انجام می‌شود.
وی در خصوص اعتراضات کارگری گفت: کمیسیون کارگری در این زمینه ورود کرده است و یکی از مصوبات این کمیسیون این است که تمام شرکت‌های خصوصی و دولتی حق اخراج نیرو به هر بهانه‌ای ندارند و شهرداری‌ها نیز جزو این سازمان‌ها هستند.
نجاتی گفت: همه می‌دانیم که تعداد کارگران شهرداری‌ها چند برابر نیاز شهرداری‌ها است. فلسفه وجود شوراها، درآمدزایی است اما برخی شوراها، تنها هزینه داشته‌اند. با این وجود تلاش‌های زیادی در خصوص پرداخت حقوق کارگران شرکت‌ها و سازمان‌ها انجام شده و مبالغ خوبی در این زمینه پرداخت شده است اما هنوز کارگران طلب دارند .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 229 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 ساعت 19:20:43
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 226
20 / 2 / 1400 - 18:34

۸ صبح فردا؛ آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

ثبت نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از فردا سه شنبه آغاز می شود. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ از ساعت ۸ صبح فردا ۲۱ اردیبهشت ثبت نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز می شود. ثبت نام از داوطلبان فقط در وزارت کشور انجام می شود. داوطلبان تا

ثبت نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از فردا سه شنبه آغاز می شود.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ از ساعت ۸ صبح فردا ۲۱ اردیبهشت ثبت نام از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز می شود. ثبت نام از داوطلبان فقط در وزارت کشور انجام می شود.
داوطلبان تا روز ۲۵ اردیبهشت فرصت دارند در این انتخابات ثبت نام کنند. زمان ثبت نام از ساعت ۸ الی ۱۸ روزهای ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت خواهد بود.
شورای نگهبان ‌در فاصله روزهای ۲۶ تا۳۰ اردیبهشت صلاحیت داوطلبان را رسیدگی می کند. از روز ۳۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد نیز شورای نگهبان فرصت دارد تا به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده رسیدگی کند. روز پنجم خرداد لیست داوطلبان تایید صلاحیت شده اعلام خواهد شد.
بر اساس ماده ۵۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری و مصوبه شورای نگهبان (مصوب ۱۴۰۰/۰۲/۰۸) داوطلبان ریاست جمهوری لازم است مدارک زیر را هنگام ثبت‌نام در وزارت کشور ارائه نمایند:
۱) ۲ قطعه عکس ۴*۶ (مربوط به سال جاری)
۲) اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه (چهار نسخه)
۳) اصل و کپی مدرک تحصیلی (حداقل کارشناسی ارشد یا معادل آن مورد تأیید وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه)
۴) ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
۵) مستندات تصدی حداقل چهار سال (در مجموع) در مناصب مذکور در بند ۲ ماده ۲ مصوبه شورای نگهبان شامل:
۱ـ۵) مقامات سیاسی موضوع بندهای «الف»، «ب» و «ج» ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۸/۷
۲ـ۵) معاونین رؤسای قوای سه‌گانه
۳ـ۵) اعضای شورای عالی امنیت ملی و مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴ـ۵) مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور
۵ـ۵) رؤسای سازمان‌ها، مؤسسات و نهادهای دولتی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی در سطح ملی
۶ـ۵) فرماندهان عالی نیروهای مسلح با جایگاه سرلشکری و بالاتر
۷ـ۵) رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور
۸ـ۵) استانداران
۹ـ۵) شهرداران شهرهای بالای دو میلیون نفر جمعیت
۱۰ـ۵) اشخاص، مقامات و مدیران هم‌طراز مناصب فوق به تشخیص شورای نگهبان
تذکر ۱: دارا بودن حداقل سن ۴۰ سال و حداکثر ۷۵ سال تمام شمسی هنگام ثبت‌نام
تذکر ۲: ثبت‌نام داوطلبان بدون ارائه مدارک مذکور فاقد اعتبار است .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 226 توسط MoMa1393 و در روز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400 ساعت 18:34:42
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 223
19 / 2 / 1400 - 20:03

تمدید مهلت پرداخت تسهیلات بانکی به کسب‌وکارهای فرهنگی‌وهنری آسیب‌دیده از کرونا

مهلت پرداخت تسهیلات بانکی به کسب‌وکارهای فرهنگی‌وهنری آسیب‌دیده از کرونا تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شد. تسهیلات کرونا طی چندین مرحله به کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از کرونا پرداخت شده و ۲۲۳۷ فقره پرونده برای دریافت بیش از ۴۷۷ میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌های استان ارجاع شده و تاکنون ۲۲۲ میلیارد

مهلت پرداخت تسهیلات بانکی به کسب‌وکارهای فرهنگی‌وهنری آسیب‌دیده از کرونا تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شد.
تسهیلات کرونا طی چندین مرحله به کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از کرونا پرداخت شده و ۲۲۳۷ فقره پرونده برای دریافت بیش از ۴۷۷ میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌های استان ارجاع شده و تاکنون ۲۲۲ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ با توجه به تمدید پرداخت این تسهیلات، سایر متقاضیانی که در سامانه کارا درخواست خود را ثبت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به بانک انتخابی نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
سایر متقاضیان حوزه فرهنگ و هنر که تاکنون نسبت به ثبت درخواست در سامانه کارا اقدام نکرده‌اند می‌توانند تا پایان اردیبهشت با مراجعه به سامانه کارا به نشانی corona-kara.mcls.gov.ir نسبت به درخواست این تسهیلات اقدام کنند.
تمامی متقاضیانی که در مراحل قبل کمتر از ۱۲۰ میلیون ریال از تسهیلات کرونا برخوردار شده‌اند، می‌توانند با مراجعه به این سامانه و با ثبت درخواست جدید از مبلغ مابه‌التفاوت نیز برخوردار شوند .

 

مهلت پرداخت تسهیلات بانکی به کسب‌وکارهای فرهنگی‌وهنری آسیب‌دیده از کرونا تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ تمدید شد.
تسهیلات کرونا طی چندین مرحله به کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از کرونا پرداخت شده و ۲۲۳۷ فقره پرونده برای دریافت بیش از ۴۷۷ میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌های استان ارجاع شده و تاکنون ۲۲۲ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ با توجه به تمدید پرداخت این تسهیلات، سایر متقاضیانی که در سامانه کارا درخواست خود را ثبت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به بانک انتخابی نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
سایر متقاضیان حوزه فرهنگ و هنر که تاکنون نسبت به ثبت درخواست در سامانه کارا اقدام نکرده‌اند می‌توانند تا پایان اردیبهشت با مراجعه به سامانه کارا به نشانی corona-kara.mcls.gov.ir نسبت به درخواست این تسهیلات اقدام کنند.
تمامی متقاضیانی که در مراحل قبل کمتر از ۱۲۰ میلیون ریال از تسهیلات کرونا برخوردار شده‌اند، می‌توانند با مراجعه به این سامانه و با ثبت درخواست جدید از مبلغ مابه‌التفاوت نیز برخوردار شوند .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 223 توسط MoMa1393 و در روز یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 ساعت 20:03:06
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 220
18 / 2 / 1400 - 11:31

اعلام جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای خوزستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کاهش شهرهای قرمز استان جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی شهرها در خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت، با همکاری مردم و اقدامات انجام‌شده در حال حاضر تنها سه شهر اهواز، شوش و ایذه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کاهش شهرهای قرمز استان جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی شهرها در خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت، با همکاری مردم و اقدامات انجام‌شده در حال حاضر تنها سه شهر اهواز، شوش و ایذه در وضعیت قرمز قرار دارند که امیدواریم با تداوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، روند کاهشی بیماران ادامه داشته باشد و تمامی شهرهای استان خوزستان از وضعیت قرمز خارج شوند.
وی افزود: بر اساس آمار فعلی استان خوزستان، سه شهر ایذه، اهواز و شوش در وضعیت قرمز، ۱۳ شهرستان اندیمشک، دزفول، لالی، مسجدسلیمان، بهبهان، ماهشهر، شوشتر، باغملک رامهرمز، شادگان، آبادان، خرمشهر، امیدیه در وضعیت نارنجی و ۱۰ شهرستان اندیکا، گتوند، هفتکل، باوی، حمیدیه، هویزه، دشت آزادگان، آغاجاری، رامشیر و هندیجان در وضعیت زرد قرار دارند.
ابول‌نژادیان بیان کرد: از مردم عزیز درخواست می‌کنیم تا خریدهای یک هفته منتهی به عید فطر را به زمان دیگری موکول کنند و تبریک عید و دید و بازدیدها را به صورت مجازی و تلفنی انجام دهند. در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، مجددا شهرهای استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار خواهند گرفت و کنترل بیماری سخت‌تر خواهد شد .

 

خوزستان از وضعیت قرمز خارج شوند.
وی افزود: بر اساس آمار فعلی استان خوزستان، سه شهر ایذه، اهواز و شوش در وضعیت قرمز، ۱۳ شهرستان اندیمشک، دزفول، لالی، مسجدسلیمان، بهبهان، ماهشهر، شوشتر، باغملک رامهرمز، شادگان، آبادان، خرمشهر، امیدیه در وضعیت نارنجی و ۱۰ شهرستان اندیکا، گتوند، هفتکل، باوی، حمیدیه، هویزه، دشت آزادگان، آغاجاری، رامشیر و هندیجان در وضعیت زرد قرار دارند.
ابول‌نژادیان بیان کرد: از مردم عزیز درخواست می‌کنیم تا خریدهای یک هفته منتهی به عید فطر را به زمان دیگری موکول کنند و تبریک عید و دید و بازدیدها را به صورت مجازی و تلفنی انجام دهند. در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، مجددا شهرهای استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار خواهند گرفت و کنترل بیماری سخت‌تر خواهد شد .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 220 توسط MoMa1393 و در روز شنبه 18 اردیبهشت 1400 ساعت 11:31:46
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 217
17 / 2 / 1400 - 11:37

آقای اسماعیل سالم مدیر آبفا دزفول مودب باشید! لر ها و بختیاریان مهاجر نیستند!

در مصاحبه ای که صدا و سیما خوزستان در خصوص نداشتن شبکه ی آب شرب شهر سرباز سیامنصور با مدیر آبفای دزفول مصطفی اسماعیل سالم انجام داد ایشان در برنامه ی زنده و اخبار خوزستان علنا” ساکنان شهر سرباز سیامنصور را مهاجر خواند و گفت که:”اینها مهاجرانی هستند که از مناطق دیگر به این منطقه

در مصاحبه ای که صدا و سیما خوزستان در خصوص نداشتن شبکه ی آب شرب شهر سرباز سیامنصور با مدیر آبفای دزفول مصطفی اسماعیل سالم انجام داد ایشان در برنامه ی زنده و اخبار خوزستان علنا” ساکنان شهر سرباز سیامنصور را مهاجر خواند و گفت که:”اینها مهاجرانی هستند که از مناطق دیگر به این منطقه آمده اند! این در حالی است که ساکنان این شهر از غیورترین و اصیل ترین بختیاریان و لرهای ایران می باشند که اینگونه توسط یک مسئول بی سواد و بی فرهنگ! مهاجر خوانده می شوند؟!
براستی اگر لرها و بختیاران در خوزستان مهاجرند پس چه کسانی هزاران سال محافظ و جانفدای حفظ مرزهای ایران زمین بوده اند؟!که اینک امثال شما مست از باده ی قدرتی پوشالی و خیالی فرزندان حقیقی ایران را مهاجر بخوانید!؟
آقای مصطفی اسماعیل سالم از این تفکر و نگاه زشت و زننده ی قومی دست بردارید چرا که نداشتن شبکه ی آب شرب در سیامنصور که حداقل ترین خواسته ی ساکنین منطقه به عنوان انسان است!و اینکه با وجود گذشت۴۳ سال از عمر انقلاب اسلامی مردم منطقه آب شرب لوله کشی ندارند! حاصل همین نگاه تبعیض آمیز و غرض ورزانه ی امثال شماست.
ما موضوع بی ادبی و بی احترامی شما را از طریق استاندار محترم خوزستان؛وزیر محترم نیرو و مسئولان ذیربط پیگیری خواهیم نمود
ضمن اینکه ما بی صبرانه منتظر عذرخواهی رسمی شما بابت این الفاظ بی خردانه در خصوص قوم غیور لر و بختیاری هستیم.
١٧ اردیبهشت ١۴٠٠/بابک طهماسبی

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 217 توسط MoMa1393 و در روز جمعه 17 اردیبهشت 1400 ساعت 11:37:22
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 214
16 / 2 / 1400 - 23:46

معاون وزیر راه و شهرسازی:تسریع در اجرای پروژه های دولتی و ملی مسکن در خوزستان

معاون وزیر راه و شهرسازی : قرار است پروژه‌های مسکن مهر قبل از پایان دولت به پایان برسند . به گزارش اهواز نو ؛ معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای مسکن خوزستان گفت: بنا است که پروژه‌های مسکن مهر قبل از پایان دولت به پایان برسند و برای تامین منابع مالی این پروژه‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی : قرار است پروژه‌های مسکن مهر قبل از پایان دولت به پایان برسند .
به گزارش اهواز نو ؛ معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای مسکن خوزستان گفت: بنا است که پروژه‌های مسکن مهر قبل از پایان دولت به پایان برسند و برای تامین منابع مالی این پروژه‌ها هیچ مشکلی وجود ندارد.
احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به بازدید از  پروژه‌های مسکن مهر و اقدام ملی در خوزستان افزود : در پی تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خوزستان به صورت ویژه دیده شود، با همه نیاز‌های اعلامی مسئولان این استان موافق هستیم و اعتبار را تامین خواهیم کرد تا اجرای پروژه‌ها با سرعت انجام شود.
وی گفت : منابع مورد نیاز را در اختیار مسئولان خوزستان قرار خواهیم داد و انتظار می‌رود به کار سرعت داده شود.
اصغری مهرآبادی با اشاره به تشکیل قرارگاه مسکن در خوزستان، عنوان کرد: این اقدام بسیار ارزشمند و عالی است و در پیشبرد امور موثر خواهد بود .

 

معاون وزیر راه و شهرسازی : قرار است پروژه‌های مسکن مهر قبل از پایان دولت به پایان برسند .
به گزارش اهواز نو ؛ معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای مسکن خوزستان گفت: بنا است که پروژه‌های مسکن مهر قبل از پایان دولت به پایان برسند و برای تامین منابع مالی این پروژه‌ها هیچ مشکلی وجود ندارد.
احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به بازدید از  پروژه‌های مسکن مهر و اقدام ملی در خوزستان افزود : در پی تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خوزستان به صورت ویژه دیده شود، با همه نیاز‌های اعلامی مسئولان این استان موافق هستیم و اعتبار را تامین خواهیم کرد تا اجرای پروژه‌ها با سرعت انجام شود.
وی گفت : منابع مورد نیاز را در اختیار مسئولان خوزستان قرار خواهیم داد و انتظار می‌رود به کار سرعت داده شود.
اصغری مهرآبادی با اشاره به تشکیل قرارگاه مسکن در خوزستان، عنوان کرد: این اقدام بسیار ارزشمند و عالی است و در پیشبرد امور موثر خواهد بود .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 214 توسط MoMa1393 و در روز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 ساعت 23:46:35
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 211
15 / 2 / 1400 - 22:17

همکاری دستگاه‌های خصوصی و دولتی خوزستان در برگزاری انتخابات

همه دستگاه‌های خصوصی و دولتی مستقر در شهرستان‌ها موظف هستند برابر قانون در خصوص انتخابات با فرمانداران همکاری کنند. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ رئیس ستاد انتخابات خوزستان با اشاره به لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اظهار کرد: سادات محل جزو افرادی هستند که در دوره‌های گذشته انتخابات، عضو شعبه بوده‌اند یا

همه دستگاه‌های خصوصی و دولتی مستقر در شهرستان‌ها موظف هستند برابر قانون در خصوص انتخابات با فرمانداران همکاری کنند.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ رئیس ستاد انتخابات خوزستان با اشاره به لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اظهار کرد: سادات محل جزو افرادی هستند که در دوره‌های گذشته انتخابات، عضو شعبه بوده‌اند یا مسئولیتی داشته‌اند؛ باید این ارتباطات بیشتر شود تا شاهد شرکت حداکثری مردم در انتخابات باشیم.همکاری دستگاه‌های خصوصی و دولتی در برگزاری انتخابات
رضا نجاتی افزود: در برگزاری انتخابات در فرمانداری‌هایی که معاونت‌های خالی دارند و هنوز کسی را معرفی نکرده‌اند، از نیرو‌های وزارت کشور استفاده می‌کنیم، اما این اختیار را نیز به فرمانداران می‌دهیم که معاون مربوطه توسط فرماندار معرفی شود.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: نگاه استاندار خوزستان و حوزه معاونت سیاسی استانداری خوزستان این است که فرمانداران از همه جهت تقویت شوند. فرماندارانی که معاونت سیاسی اجتماعی خالی دارند باید هر چه سریعتر از بین نیرو‌های خوب وزارت کشوری، معاون خود را انتخاب کنند، زیرا این معاونان می‌توانند کمک حال خوبی در برگزاری انتخابات باشند.
نجاتی با تاکید بر لزوم بازدید از شعب و بررسی تجهیزات مورد نیاز، بیان کرد: باید گروهی تشکیل و تمام موضوعات بررسی شود. فرمانداران باید با مدیر مخابرات جلسه‌ای داشته باشند و تمام نقاطی که شعب دایر می‌شود بررسی شوند. انتظار نداریم اکنون فرمانداری‌ها به صورت کلی مساله مشکل در مخابرات را گزارش کنند، اما باید نقاط شعب چه روستا یا شهر به صورت دقیق بررسی و مشکلات قابل حل شهرستانی را رفع کنند و مشکلات بزرگ‌تر را به استان اعلام کنند.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان عنوان کرد: نمی‌خواهیم شک و شبهه‌ای برای برخی از کاندیدا‌ها ایجاد شود بنابراین از نیرویی که از اقوام نزدیک داوطلبی است، در برگزاری انتخابات استفاده نشود. از نیرویی استفاده شود که اقوام درجه یک آن‌ها داوطلب انتخابات نیستند. همچنین از نیروی سالم و با تجربه در انتخابات استفاده شود.
وی گفت: با توجه به گرمای هوا و شیوع کرونا ممکن است برخی حاضر نباشند عضو شعب شوند و استقبال زیادی نشود. همه شرایط برای مقابله با کرونا فراهم خواهد شد و جای نگرانی نیست. گلایه‌هایی نیز بابت حق‌الزحمه بود که در جلسه ویدیوکنفرانسی که با معاون وزیر داشتیم مقرر شد که حق‌الزحمه اعضای شعب سه برابر شود.
نجاتی بیان کرد: باید از هم‌اکنون موضوعات مربوط به اعضای شعب، امکانات خودرویی، پشتیبانی و موارد دیگر پیگیری شود. بخشداران و فرماندارانی که کارت ملی هوشمند ندارند نیز حتما برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان ادامه داد: همه دستگاه‌های خصوصی و دولتی مستقر در شهرستان‌ها موظف هستند برابر قانون در خصوص انتخابات با فرمانداران همکاری کنند؛ انتظار می‌رود فرمانداران، این همکاری را درست و بدون حاشیه انجام دهند تا شک و شبهه‌ای ایجاد نشود.
وی افزود: این شرکت‌ها و ادارات موظف هستند در تامین خودرو، نیرو و غذا همکاری کنند و به جز این سه مورد، در مورد مسائل دیگر درخواست همکاری نشود تا سیستم تشکیلات ستاد انتخاب خوزستان، وزارت کشور و استانداری زیر سوال نرود.
نجاتی با تاکید بر جدی گرفتن موضوع آموزش مردم، گفت: ارتباط با خبرگزاری‌ها مورد توجه است و همه فرمانداری‌ها باید پاسخگوی رسانه‌ها باشند. باید در چند روز آینده شور و نشاط انتخابات بالا برود که لازمه این کار این است که همه موضوعات توسط مسئولان پیگیری شود.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان با بیان اینکه انتخابات کار حساسی است، بیان کرد: از فرمانداران و بخشداران که زحمت زیادی می‌کشند تشکر می‌کنم، اما باید توجه شود که سریعا به نامه‌های ستاد انتخابات پاسخ داده شود. کشیک نیز باید به موقع باشد و بر کشیک‌ها نظارت شود.
نجاتی افزود: امیدوارم با همکاری یکدیگر انتخابات با شور و نشاطی برگزار کنیم .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 211 توسط MoMa1393 و در روز چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 ساعت 22:17:51
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 208
14 / 2 / 1400 - 19:31

دکتر زیبا صالح پور:همه با هم پیش به سوی شورایی پاک و خدمتگزار

شورا در واقع تبلور حضور و اراده مردم است، شورا، نهادی است که فصل هفتم قانون اساسی به آن پرداخته است. شورا به مثابه پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت است؛ هرچند حاکمیت نیز مبتنی بر مردم سالاری است. شورا، نهادی است که وظیفه دارد مطالبات و خواسته های به حق شهروندان را مطابق اختیارات

شورا در واقع تبلور حضور و اراده مردم است، شورا، نهادی است که فصل هفتم قانون اساسی به آن پرداخته است. شورا به مثابه پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت است؛ هرچند حاکمیت نیز مبتنی بر مردم سالاری است. شورا، نهادی است که وظیفه دارد مطالبات و خواسته های به حق شهروندان را مطابق اختیارات قانونی خود در یک فرآیند درست و اصولی تا حصول نتیجه پیگیری نماید.
بر اساس قانون، شورا سیاستگذار، برنامه‌ریز و ناظر بر امور شهرداری است و شهرداری سازمان عام المنفعه ای است که وظایف متنوعی دارد و یکی از مشکلاتی که شهرداری و شورا با آن روبرو هستند، عدم تفکیک و مرزبندی بین سیاستگذاری، نظارت و اجراست. شهرداری در واقع بازوی اجرایی شورا است.
هر چند گاهی بعضی کسان از سر ناآگاهی تشکیل شورای شهر را عامل تضعیف اقتدار شهرداران می‌دانند؛ اما شوراها به خوبی آگاهند که شهرداری، سازمانی است که در بسیاری از اقدامات روزمره خود نیاز به اقتدار دارد. لذا با اقدامات مقتضی به منظور شفاف کردن مرز بین سیاست‌گذاری و اجرا و ارائه برنامه‌های آموزشی مداوم در این جهت باید به شوراها کمک کرد تا در موضوع برنامه ریزی و سیاستگذاری و نظارت در جایگاه قانونی خود قرار گیرند. این موضوع می‌تواند هم بسیاری از خواسته های مردم و هم تصمیمات و انتظارات غیر قانونی را تعدیل نماید.
پس به طور کلی اتکا به راه‌حل‌های قانونی، مطمئن ترین شاخص در ایجاد هماهنگی بین شورا و شهرداری و ایجاد مفاهمه بین مدیریت اجرایی و مدیریت قانونگذاری و ناظر شهر است. شورا باید بتواند برای جلوگیری از روزمرگی به تدوین برنامه های بنیادی تری دست بزند و حتی برای کمیسیون های خود سیستم طراحی کند.
شورا با تدوین برنامه درازمدت می تواند سیاست های کلی شهر را مشخص کند و از این طریق به تدریج در موضوع سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی قرار گیرد. اما نباید از یاد برد که حضور شوراها آن گاه به طور کامل، موثر واقع خواهد شد که اداره شهرها به سمت مدیریت واحد و متمرکز شهری به پیش برود .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 208 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 14 اردیبهشت 1400 ساعت 19:31:08
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 205
13 / 2 / 1400 - 22:32

طی حکمی ‌از‌سوی حمیدرضا گلپایگانی مدیرعامل شرکت‌ ملی‌حفاری ایران کلیه اختیارات مدیرعامل درمدیریت های خدمات، منابع انسانی و باشگاه فرهنگی ورزشی شرکت به محسن پاک نژاد تفویض گردید

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ متن پیام به شرح ذیل می‌باشد: بسمه‌ تعالی جناب آقای محسن پاک نژاد با استعانت از درگاه خداوند متعال و با توجه به تجارب،تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی از تاریخ صدور این اطلاعیه و تا اصلاح ساختار مورد نیاز بمنظور چابک سازی سازمان، “کلیه اختیارات مدیر عامل در

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ متن پیام به شرح ذیل می‌باشد:
بسمه‌ تعالی
جناب آقای محسن پاک نژاد
با استعانت از درگاه خداوند متعال و با توجه به تجارب،تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی از تاریخ صدور این اطلاعیه و تا اصلاح ساختار مورد نیاز بمنظور چابک سازی سازمان، “کلیه اختیارات مدیر عامل در مدیریت های خدمات،منابع انسانی و باشگاه فرهنگی ورزشی شرکت” به جنابعالی تفویض می گردد بدیهی است گزارش دهی مدیران محترم مجموعه های مذکور به جنابعالی صورت خواهد گرفت.
توفیق روز افزون جنابعالی در ایفای وظایف و مسئولیت های محموله را از خداوند متعال خواستارم‌.
پایگاه خبری گفتمان نیوز،این انتصاب شایسته را تبریک عرض نموده و برای ایشان آرزوی موفقیت مینماییم .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 205 توسط MoMa1393 و در روز دوشنبه 13 اردیبهشت 1400 ساعت 22:32:42
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 202
12 / 2 / 1400 - 22:39

رد صلاحیت ۱۱۶۱ کاندیدای انتخابات شوراها در خوزستان

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خوزستان از رد صلاحیت یک هزار و ١۶١ کاندیدای انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ قاسم ساعدی اظهار کرد: از ۴ هزار و ۴۶١ کاندیدای انتخابات شوراهای شهر در استان خوزستان، حدود یک هزار و ١۶١ نفر رد صلاحیت

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خوزستان از رد صلاحیت یک هزار و ١۶١ کاندیدای انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ قاسم ساعدی اظهار کرد: از ۴ هزار و ۴۶١ کاندیدای انتخابات شوراهای شهر در استان خوزستان، حدود یک هزار و ١۶١ نفر رد صلاحیت شده‌اند که اعتراض تمام افرادی که در این خصوص اعتراض درج می‌کنند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
وی در خصوص نحوه رسیدگی به اعتراض به رد صلاحت کاندیداهای شوراهای اسلامی شهرهای خوزستان، افزود: بعد از بررسی‌هایی که در شهرستان‌ها صورت گرفت، پذیرش اعتراضات به رد صلاحیت‌ها از نهم اردیبهشت‌ماه به مدت چهار روز شروع شد و تا ساعت ٧ بعد از ظهر روز یکشنبه، هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در استان خوزستان تمام اعتراضات و شکایات کاندیداهای رد صلاحیت شده را پذیرش می‌کند.
ساعدی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: از روز دوشنبه (۱۳ اردیبهشت‌ماه) نیز به مدت ۱۰ روز همه شکایت‌ها و اعتراضات را به طور دقیق و مستند بررسی خواهیم کرد و بعد از ۱۰ روز، نتایج نهایی اعلام خواهد شد .

 

وی در خصوص نحوه رسیدگی به اعتراض به رد صلاحت کاندیداهای شوراهای اسلامی شهرهای خوزستان، افزود: بعد از بررسی‌هایی که در شهرستان‌ها صورت گرفت، پذیرش اعتراضات به رد صلاحیت‌ها از نهم اردیبهشت‌ماه به مدت چهار روز شروع شد و تا ساعت ٧ بعد از ظهر روز یکشنبه، هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در استان خوزستان تمام اعتراضات و شکایات کاندیداهای رد صلاحیت شده را پذیرش می‌کند.
ساعدی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: از روز دوشنبه (۱۳ اردیبهشت‌ماه) نیز به مدت ۱۰ روز همه شکایت‌ها و اعتراضات را به طور دقیق و مستند بررسی خواهیم کرد و بعد از ۱۰ روز، نتایج نهایی اعلام خواهد شد .ساعدی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: از روز دوشنبه (۱۳ اردیبهشت‌ماه) نیز به مدت ۱۰ روز همه شکایت‌ها و اعتراضات را به طور دقیق و مستند بررسی خواهیم کرد و بعد از ۱۰ روز، نتایج نهایی اعلام خواهد شد .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 202 توسط MoMa1393 و در روز یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 ساعت 22:39:19
© Copyright 2021 https://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر