تحقق ۱۰۱ درصدی تولید نفت و گاز مارون در سال ۱۴۰۲

تحقق ۱۰۱ درصدی تولید نفت و گاز مارون در سال ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون از تحقق بیش از ۱۰۱ درصدی برنامه تولید نفت خام این شرکت در سال ۱۴۰۲ خبر داد.   به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون، قباد ناصری امروز (شنبه، ۱۸ فروردین‌ماه) با اشاره به رکورد تحقق ۱۰۱ درصدی برنامه

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون از تحقق بیش از ۱۰۱ درصدی برنامه تولید نفت خام این شرکت در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون، قباد ناصری امروز (شنبه، ۱۸ فروردین‌ماه) با اشاره به رکورد تحقق ۱۰۱ درصدی برنامه تولید نفت خام با توجه به وجود موانع تحمیلی گفت: پیچیدگی فرآیند تولید افزون بر منحصر به فرد بودن مخازن تحت راهبری و قرار داشتن در دوره برداشت ثانویه، عواملی هستند که دستاورد یادشده را به‌عنوان نتیجه تعهد، تجربه و تفکر جهادی سرمایه انسانی سازمان، به‌صورت یک مورد کم‌نظیر بازتاب داده است.

 

وی با اشاره به سختی‌های پیش‌آمده از شرایط ویژه فرآیندی در سال ۱۴۰۲ افزود: با استفاده از تفکیک‌گر سیار نفت (MOS) و فرآورش سیار نفت (MOT) توانستیم بیش از ۱۵۳ هزار و ۵۷۰ بشکه نفت را برداشت و عملیاتی کنیم که این اقدام سبب جلوگیری از آلودگی محیط زیست و هوا در حوزه عملیاتی شرکت شد.

 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون ۱۴۵ مورد عملیات با استفاده از لوله‌مغزی، ۸۰ مورد نمودارگیری، مسدودسازی و مشبک‌کاری (شرکت‌های نمودارگیر)، ۲۰ مورد اسیدکاری گسترده، ۲۰۰ مورد زنده‌سازی و راه‌اندازی، ۲۷۰ مورد خدمات فنی درون و سرچاهی و ۴۵۰ مورد برنامه‌ریزی برای تداوم تولید را ازجمله مهمترین اقدام‌های انجام‌شده در سال ۱۴۰۲ برای پایداری تولید برشمرد.

 

ناصری یادآورشد: نصب و راه‌اندازی سه دستگاه تلمبه تزریق پساب P-۶۸ و P-۱۰۰ در واحدهای نمکزدای یک، ۵ و ۶، انتقال تلمبه پساب p۳۵ از نمکزدایی مارون یک به نمکزدایی مارون سه برای کاهش ارسال پساب به حوضچه‌های تبخیر و تکمیل و راه‌اندازی چاه‌های جدید تزریق پساب در واحد نمکزدایی مارون ۴ نیز ازجمله اقدام‌هایی است که همسو با مدیریت بهینه پساب‌های نمکزدایی انجام‌شده که به تبع آن، بیش از ۹۸ درصد این پساب‌ها به چاه‌های دفعی تزریق شدند.

 

وی در پایان گفت: با توجه به تصمیمات اخذ شده از سوی شرکت ملی نفت و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب درباره تسریع در تعمیرات اساسی و راه‌اندازی پروژه‌های مرتبط با تولید، مسیر نگهداشت و افزایش تولید در سال ۱۴۰۳ هموارتر خواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.