شماره : 415
6 / 5 / 1400 - 10:44

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز:افزایش ۷ درصدی تولید برق در نیروگاه رامین اهواز

تولید برق مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز، از افزایش ۷ درصدی تولید برق در این نیروگاه طی چهار ماهه نخست امسال خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، “خلیل محمدی” با اعلام این خبر گفت: حاصل تلاش کارکنان متخصص نیروگاه رامین در چهار ماهه نخست سال جاری در گرمای زودرس استان خوزستان، در مدار ماندن

تولید برق

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز، از افزایش ۷ درصدی تولید برق در این نیروگاه طی چهار ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، “خلیل محمدی” با اعلام این خبر گفت: حاصل تلاش کارکنان متخصص نیروگاه رامین در چهار ماهه نخست سال جاری در گرمای زودرس استان خوزستان، در مدار ماندن تمام واحدها و تولید برقی پایدار برای هموطنان را در پی داشته است.
وی میزان تولید برق این نیروگاه در تیرماه سال جاری را ۹۰۳ هزار و ۳۷۰ مگاوات ساعت و میزان تولید چهار ماهه نخست این نیروگاه در سال جاری را ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳۳۴ مگاوات ساعت اعلام کرد و گفت: این میزان تولید، افزایش ۷.۶۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ داشته است.
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز، همچنین متوسط تولید لحظه‌ای در چهار ماهه نخست امسال را ۲۳۶ مگاوات با روند افزایشی ۶ مگاوات نسبت به مدت مشابه سال قبل عنوان کرد و افزود: ساعت کارکرد واحد‌های تولیدی در این مدت ۱۳ هزار و ۲۱۷ ساعت با روند افزایشی ۵ درصد بوده است.
نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگ‌ترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تأمین آسایش مردم و پشتیبانی از برق شبکه ایفا می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، “خلیل محمدی” با اعلام این خبر گفت: حاصل تلاش کارکنان متخصص نیروگاه رامین در چهار ماهه نخست سال جاری در گرمای زودرس استان خوزستان، در مدار ماندن تمام واحدها و تولید برقی پایدار برای هموطنان را در پی داشته است.وی میزان تولید برق این نیروگاه در تیرماه سال جاری را ۹۰۳ هزار و ۳۷۰ مگاوات ساعت و میزان تولید چهار ماهه نخست این نیروگاه در سال جاری را ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳۳۴ مگاوات ساعت اعلام کرد و گفت: این میزان تولید، افزایش ۷.۶۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ داشته است.تولید چهار ماهه نخست این نیروگاه در سال جاری را ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۳۳۴ مگاوات ساعت اعلام کرد و گفت: این میزان تولید، افزایش ۷.۶۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ داشته است.
ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 415 توسط MoMa1393 و در روز چهارشنبه 6 مرداد 1400 ساعت 10:44:27
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 412
5 / 5 / 1400 - 9:33

مجتبی یوسفی در جریان سوال خود از وزیر:مشکلات خوزستان نتیجه انتصابات وزیر کشور در استان است/ بی توجهی دولت به تعیین اعتبار ۵۰۰ میلیاردی مجلس برای حل مشکلات خوزستان

کم آبی خوزستان نماینده مردم اهواز در مجلس ضمن انتقاد از وزیر کشور به دلیل انتصابات غیرقانونی در استان‌ها به ویژه خوزستان گفت: نتیجه این انتصابات آبگرفتگی اهواز و بوشهر و … و نارضایتی مردم است. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، مجتبی یوسفی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۵ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در

کم آبی خوزستان
نماینده مردم اهواز در مجلس ضمن انتقاد از وزیر کشور به دلیل انتصابات غیرقانونی در استان‌ها به ویژه خوزستان گفت: نتیجه این انتصابات آبگرفتگی اهواز و بوشهر و … و نارضایتی مردم است.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، مجتبی یوسفی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۵ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال خود از رحمانی فضلی وزیر کشور مبنی بر ضعف نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و عدم اجرای مفاد قانونی شرایط انتصاب شهرداران توسط این وزارتخانه خطاب به وزیر گفت: شما در جریان وقوع بحران‌های بزرگ کشور مانند کرونا در سیستان و بلوچستان و شمال کشور،کم آبی خوزستان، آبگرفتگی شهرهای اهواز، بوشهر، بندر امام، ماهشهر، یا گرانی سیمان و کمیاب شدن نان و آرد … چه کاره بودید؟

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود: چرا با افزایش اعتبارات استان‌ها در بودجه سالانه مشکلات این استان‌ها حل نمی‌شود؟ یکی از دلایل طرح سوال من در هفته پایانی دولت دوازدهم ارائه پیامی به دولت و وزرای جدید است و دیگر آن که پاسخگویی در کشور باب شود.

وی تأکید کرد: در شرایطی که انتصاب فرمانداران، استانداران و برخی شهرداران در کشور که تأثیر مستقیم بر توسعه زیرساخت‌های استانی دارند به دست وزیر کشور است، شما در قبال تمام کوتاهی‌ها و مشکلات در استان‌ها چه پاسخی دارید؟

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به شوراهایی که مسئولیت آنها با استانداران و فرمانداران در کشور است، اظهار کرد: شورای تأمین استان، شورای پدافند عامل، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کمیسیون سرقت، کارگروه تنظیم بازار، گفت وگوی بخش خصوصی و دولت، کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه‌گذاری، صادرات غیرنفتی، تسهیل و رفع موانع تولید، کمیسیون ایمنی راه‌ها، شورای ترافیک، شورای فنی استان ها، شورای حفاظت از منابع آب  و شورای برنامه‌ریزی از عمده شوراهایی هستند که به طور مستقیم توسط وزارت کشور اداره می‌شوند.

یوسفی خطاب به وزیر کشور ادامه داد: مجلس شورای اسلامی اعتباراتی را برای حل مشکلات استان‌ها در بودجه اختصاص داده اما متأسفانه استانداران و فرمانداران اقدامات لازم را انجام نداده‌اند و تنها بعد از بروز بحران و آسیب روحی و جسمی مردم اعلام می‌کنند که اختیار نداشته‌ایم. چرا شما در ۸ سال دوره وزارت خود از ظرفیت مجلس استفاده نکردید؟ حتی به آیین‌نامه ابلاغی خود برای انتصاب شهرداران نیز توجهی نداشتید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم  تأکید کرد: بر اساس آیین‌نامه اجرایی شرایط احراز تصدی در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر، دولت اعلام کرده که فرد مورد نظر باید حداقل ۹سال سابقه مدیریت ارشد مانند استانداری و فرمانداری و حداقل دارای مدرک فوق لیسانس باشد اما آقای رحمانی فضلی شخصی را با مدرک دیپلم به مدت دو سال به عنوان معاون فرهنگی شهرداری اهواز منصوب کرد و آن شخص بعد از آن در کانون تبلیغاتی مشغول فعالیت شد و بعد از یک هفته، آن هم قبل از تصدی پست شهرداری‌ اهواز در سال ۹۸ مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کرد.

وی خطاب به رحمانی فضلی تصریح کرد: نکند شما هم مانند رئیس جمهور که اعلام کرده وضعیت مردم خوب است و آنها از عملکرد دولت راضی هستند و این دولت عملکرد بی‌بدیلی در خوزستان داشته، اقتصاد و استان‌ها را خوب اداره کرده‌اید؟! پس اجازه دهید ما و مردم برای بروز شرایط کنونی از شما عذرخواهی کنیم!

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: حدود ۳۲۶ قطعه زمین در اهواز حداقل به قیمت آن روز حدود ۳۵۰ میلیارد تومان به فروش رفت که تنها نیمی از این مبلغ دریافت شد و همان مبلغ نیز به پروژه‌های غیرضرور تخصیص یافت، در شرایطی که خانه‌های مردم در شهر اهواز تنها با بارش ۱۱ میلیمتری باران یک متر به زیر فاضلاب می‌رود، آنگاه برای ساماندهی این معضل اعلام شد که ۲۰ میلیارد تومان منابع در اختیار نداریم، در همان زمان با وجود این مشکل مردم حدود ۷۰۰ میلیارد تومان برای تقاطع غیرهمسطح که حتی مصوبه شورای عالی ترافیک را نداشت، هزینه شد و اینها تنها به سوء مدیریت شما و استانداران و فرماندارانتان بازمی‌گردد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود: شما بدون طی شدن روند قانونی به شهرداری‌ها که صلاحیت نداشت، حکم دادید و بعد از آن استاندار وقت مصوبه شورای تأمین را دریافت کرد، اگرچه برخی اعضای این شورا اعلام کردند که ما راضی نبودیم اما فرماندار شما شب قبل از استیضاح و عزل شهردار مانع انجام این کار شد و سازمان بازرسی هم طی ارسال دو نامه عواقب انتصابات شما را اعلام کرد.

وی با تأکید بر اینکه نتیجه انتصابات شما در خوزستان، آبگرفتگی اهواز، بوشهر، بندرعباس و نارضایتی مردم بود، گفت: مجلس در بودجه سالانه امسال ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات در نظر گرفت اما متأسفانه رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس جمهور برایشان اهمیتی نداشت که قبل از وقوع بحران مدیریت لازم را انجام دهند. حتی مجلس در شرایط کنونی تنش آبی هم حدود دو هزار میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت برق فولاد برای حل مشکلات آب شرب استان‌ها و روستاها منابعی را در نظر گرفت که با وجود دریافت این مبلغ توسط دولت از روی قبض‌ها، اما منابعی برای حل مشکل پرداخت نشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: نتیجه انتصابات شما در استان خوزستان موجب شده که هنوز نتایج انتخابات شورای شهر اهواز تأیید نشود، شما به بهانه مشکل داشتن زیرساخت‌ها و اینترنت، با وجود اینکه قرار بود هزار کارت الکترونیکی در روز انتخابات ارسال کنید، نتوانستید به این وعده خود عمل کنید و موجب نارضایتی مردم شدید. به نمایندگان مجلس تهمت زدید.

یوسفی با اشاره به اینکه حمل و نقل عمومی و مدیریت شهری نیاز امروز کشور و مستمندان است خطاب به وزیر کشور، اظهار کرد: شما اعلام کرده بودید که ۵ هزار دستگاه اتوبوس تا پایان اسفند ۹۹ به شهرها تزریق می‌کنید اما اکنون در مجلس بگویید که چند دستگاه اتوبوس را ارسال کرده‌اید. امروز مردم نیازمند تنها می‌توانند از طریق حمل و نقل عمومی رفت و آمد کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در بخش دوم سخنان خود خطاب به رحمانی فضلی تأکید کرد: جوان‌هایی در دهه ۶۰ کشور را به خوبی اداره کردند اما برخی افراد بعد از ۴۰ سال با فاصله گرفتن از آرمان‌های انقلاب خسته‌اند. برخی تصمیمات در حوزه اقتصاد، معیشت، مدیریت آب و … تأثیر مخربی در زندگی مردم گذاشته که غیر قابل بازگشت است البته این موضوع به مدیریت رئیس جمهور کشورمان که ۴ سال هم سابقه مدیریتی دارد باز می‌ ‌گردد، حتی امروز داشتن یخچال برای برخی مردم تبدیل به آرزو شده است.

وی افزود: بعد از ۴ سال نبود قانون در حوزه اداری استخدامی نیروهای شهرداری‌، مجلس در تبصره ۱۲ قانون بودجه تصویب کرد تا طی ۳ ماه نیروهای شهرداری و دهیاری تعیین تکلیف شوند اما هیچ‌گونه اقدامی از سوی دولت صورت نگرفت و اکنون شنیده‌ایم در روزهای پایانی دولت که ما را یاد جریانات سیاسی نزدیک به این دولت در سنوات گذشته می‌اندازد، حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر قرار است نیرو استخدام شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: وزیر کشور باید توضیح دهد در شرایطی که هنوز نیروهای شرکتی و پیمانکاری شهردای‌ها و دهیاری‌ها را تبدیل وضعیت نکرده، چگونه می‌خواهد این افراد را در سراسر کشور استخدام کند، ماده ۶۳ قانون انتخاب شوراها هم هنوز اجرا نشده که موجب اعتراض ۲۵۰ کاندیدا از ۵۰۰ کاندیدای در اهواز شده است.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: حق السهم آلایندگی برای استان خوزستان، بوشهر و هرمزگان توسط استانداری‌ها پرداخت نشده و حتی فرمانداران و استانداران انتصابی وزیر کشور نتوانستند قبل از بروز بحران مشکلات مردم را طی این ۸ سال حل کنند.

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 412 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 5 مرداد 1400 ساعت 09:33:39
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 406
4 / 5 / 1400 - 8:35

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:کسب ۱۷ رتبه برتر توسط دانش آموزان خوزستانی در سی و نهمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان از کسب ۱۷ رتبه برتر توسط دانش آموزان خوزستانی در سی و نهمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان از کسب ۱۷ رتبه برتر توسط دانش آموزان خوزستانی در سی و نهمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از مهرماه سال گذشته طی یک فرایند ۴ مرحله ای آغاز شد و دانش آموزان خوزستانی در این دوره از مسابقات موفق به کسب ۱۷ رتبه برتر در بخش آوایی شدند.

وی افزود: ۱۳ دانش آموز دختر و ۱۳ دانش آموز پسر خوزستانی به این دوره از مسابقات راه پیدا کردند و در نهایت ۹ دانش آموز پسر و ۸ دانش آموز دختر در بخش آوایی موفق به کسب رتبه برگزیده شدند.

گفتنی است، این دوره از مسابقات در دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار شد که در مرحله مقدماتی در رشته های آوایی حدود ۱۴۵۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر در ۹ رشته و ۱۵ سطح شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از مهرماه سال گذشته طی یک فرایند ۴ مرحله ای آغاز شد و دانش آموزان خوزستانی در این دوره از مسابقات موفق به کسب ۱۷ رتبه برتر در بخش آوایی شدندبه گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از مهرماه سال گذشته طی یک فرایند ۴ مرحله ای آغاز شد و دانش آموزان خوزستانی در این دوره از مسابقات موفق به کسب ۱۷ رتبه برتر در بخش آوایی شدندبه گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، کورش مودت روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: سی و نهمین دوره مسابقات عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از مهرماه سال گذشته طی یک فرایند ۴ مرحله ای آغاز شد و دانش آموزان خوزستانی در این دوره از مسابقات موفق به کسب ۱۷ رتبه برتر در بخش آوایی شدند

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 406 توسط MoMa1393 و در روز دوشنبه 4 مرداد 1400 ساعت 08:35:31
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 403
29 / 4 / 1400 - 10:52

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد:صادرات نخستین محموله نفت ایران از جاسک؛ ۳۱ تیرماه

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: عملیات بارگیری و صادرات نخستین محموله نفت ایران از جاسک و دریای عمان، ۳۱ تیرماه با دستور رئیس‌جمهوری انجام می‌شود. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ مسعود کرباسیان با اشاره به اینکه این افتخاری بزرگ برای مجموعه عظیم صنعت نفت است که بتواند در سالی که به

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: عملیات بارگیری و صادرات نخستین محموله نفت ایران از جاسک و دریای عمان، ۳۱ تیرماه با دستور رئیس‌جمهوری انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ مسعود کرباسیان با اشاره به اینکه این افتخاری بزرگ برای مجموعه عظیم صنعت نفت است که بتواند در سالی که به شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» مزین است، طرح بزرگ و ملی انتقال نفت خام از گوره به جاسک را به مرحله بهره‌برداری برساند و نخستین محموله نفت خام از دریای عمان و جاسک بارگیری و صادر شود، اظهار کرد: این کار افزون بر تنوع‌بخشی به مبادی صادراتی کشور و توسعه منطقه مکران، سبب آبادانی، تولید و فعالیت‌های اقتصادی بیشتر در این منطقه با احداث پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها در آینده نزدیک می‌شود.
نقش‌آفرینی ۲۵۰ شرکت و پیمانکار ایرانی
وی با بیان اینکه این طرح با همت همکاران ارزشمند در صنعت نفت آغاز و پیگیری شده و به مرحله بهره‌برداری رسیده است و ۲۵۰ پیمانکار ایرانی و تولیدکننده داخلی در این زمینه مشارکت داشته‌اند، تصریح کرد: در این طرح برای ۵ هزار نفر به‌صورت مستقیم و ۱۰ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده و خوشبختانه در مدتی کمتر از آنچه در مصوبات نخست برآورد شده بود، با استفاده از منابع داخلی، اوراق مشارکت و دیگر منابع و با وجود شرایط سخت تحریم و کرونا آماده بهره‌برداری شده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: از افتخارهای دیگر این طرح ملی، استفاده ۹۱ درصدی از توان ساخت داخل در این طرح است و برخی نخستین‌ها نیز در کشور در جریان این طرح رقم خورد. برای نمونه، ساخت تختال ورق نفت ترش، ورق عریض، انواع پمپ‌ که در صنعت نفت به‌کار گرفته می‌شود و شیرآلات نفتی و گوی شناور از مهم‌ترین بخش‌های ساخت داخل در این طرح است.
وی با بیان اینکه آغاز این طرح به علت نفروختن ورق و لوله نیس (Nace) به کشور طولانی شد، گفت: فولاد جزو اقلام تحریمی بود و این موضوع سبب شد ساخت تختال با توجه به امکانات داخلی پیگیری شود و در این مسیر شرکت فولاد مبارکه دانش لازم را کسب و تختال را تولید کرد. شرکت فولاد اکسین نیز ورق عریض تولید و سه
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: شرکت لوله‌سازی بزرگ کشور نیز شبانه‌روزی فعالیت کردند و لوله مورد نیاز طرح تولید شد. در کنار آن ساخت پمپ‌های بزرگ به همت شرکت‌های توانمند ایرانی به سرانجام رسید و شیرآلات بزرگ و یک گوی شناور نیز ساخته شده و تعدادی نیز در حال ساخته شدن است که به امید خدا در مدت کوتاهی برای افزایش ظرفیت طرح به‌کار گرفته می‌شود.
کرباسیان اظهار کرد: بر اساس برآورد صورت گرفته، در این پروژه صرفه‌جویی قابل‌توجه‌ای محقق شده است.
وی با بیان اینکه حین انجام کار و پیشرفت طرح با شیوع ویروس منحوس کرونا نیز روبه‌رو شدیم که برنامه‌ریزی خاص خود را می‌طلبید، ادامه داد: در همین حال باید تحصیل اراضی انجام می‌شد و کارخانه‌ها فعالیت می‌کردند. به این منظور از همان ابتدای شیوع کرونا تمهیدهایی اندیشیده شد که تجمع بین افراد کمتر باشد. تلاشگران و فعالان حاضر در این پروژه از شهرهای مختلفی بودند و مراقبت‌ها و اطمینان خاطر دادن به این عزیزان قطعاً توقف در کار ایجاد می‌کرد، اما این دلسوزی در همه آحاد جامعه برای پیشبرد طرح وجود داشت و نیروهای کاری در این مسیر از خود گذشتگی کردند که به لطف خدا با کمترین آسیب از این مرحله نیز عبور کردیم.
نشست‌های مستمر برای تکمیل یک طرح ملی
وی افزود: وزیر نفت شخصاً نشست‌های چندباره پیگیری پروژه به‌صورت روزانه داشتند و همه این فعالیت‌ها با حمایت، مراقبت و پیگیری مدیریت ارشد وزارت نفت و دلسوزی مدیرانی که در بخش‌های مهندسی و اجرا بودند و متخصصان و کارگران طرح به ثمر رسید.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: از دیگر اقدام‌های خوبی که در این طرح انجام شد، طراحی سامانه مدیریت پروژه بود که روزانه پیشرفت طرح را ثبت و رصد می‌کرد، همچنین برگزاری نشست‌ها طوفان فکری در سطوح مختلف در دستور کار بود تا همه مشارکت کنند و نقاط قوت و ضعف تحلیل می‌شد تا طرح با سرعت و دقت بیشتری به نتیجه برسد.
بر اساس این گزارش، طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال‌زایی در سواحل مکران اجرا می‌شود که در این مرحله ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز است و سرانجام به صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت می‌رسد .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 403 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 29 تیر 1400 ساعت 10:52:56
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 400
28 / 4 / 1400 - 9:28

سامانه واکسیناسیون برای افراد بالای ۵٠سال استان های جنوبی باز شد

امکان ثبت‌نام واکسن کرونای افراد ۵۰سال به بالا ساکن استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی فراهم شد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ شریفی زارچی رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، افراد ۵۰ تا ۶۰ سال ساکن استان‌های استان‌های سیستان

امکان ثبت‌نام واکسن کرونای افراد ۵۰سال به بالا ساکن استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی فراهم شد.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ شریفی زارچی رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، افراد ۵۰ تا ۶۰ سال ساکن استان‌های استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی که دارای پرونده در پایگاه‌های بهداشت هستند می‌توانند از هم‌اکنون برای دریافت واکسن ثبت‌نام کنند. اگر فردی دارای پرونده سلامت نیست می‌تواند به نزدیک‌ترین پایگاه بهداشتی مراجعه و تشکیل پرونده دهد و پس از آن برای تزریق واکسن ثبت‌نام نماید.
وی گفت که افراد ۶۰ سال به بالا (متولدین ۱۳۴۰ و قبل از آن‌) در همه‌ی استان‌های کشور می‌توانند از طریق salamat.gov.ir برای تزریق واکسن ثبت‌نام کنند و برای این کار نیازی به داشتن پرونده در پایگاه‌های بهداشتی نیست .

 

امکان ثبت‌نام واکسن کرونای افراد ۵۰سال به بالا ساکن استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی فراهم شد.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ شریفی زارچی رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، افراد ۵۰ تا ۶۰ سال ساکن استان‌های استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی که دارای پرونده در پایگاه‌های بهداشت هستند می‌توانند از هم‌اکنون برای دریافت واکسن ثبت‌نام کنند. اگر فردی دارای پرونده سلامت نیست می‌تواند به نزدیک‌ترین پایگاه بهداشتی مراجعه و تشکیل پرونده دهد و پس از آن برای تزریق واکسن ثبت‌نام نماید.
وی گفت که افراد ۶۰ سال به بالا (متولدین ۱۳۴۰ و قبل از آن‌) در همه‌ی استان‌های کشور می‌توانند از طریق salamat.gov.ir برای تزریق واکسن ثبت‌نام کنند و برای این کار نیازی به داشتن پرونده در پایگاه‌های بهداشتی نیست متولدین ۱۳۴۰ و قبل از آن‌) در همه‌ی استان‌های کشور می‌توانند از طریق salamat.gov.ir برای تزریق واکسن ثبت‌نام کنند و برای این کار نیازی به داشتن پرونده در پایگاه‌های بهداشتی نیست 

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 400 توسط MoMa1393 و در روز دوشنبه 28 تیر 1400 ساعت 09:28:23
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 397
27 / 4 / 1400 - 22:54

رئیس کمیسیون انرژی مجلس:اختصاص منابع مالی برای تامین آب شرب استان خوزستان

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: بر اساس تصمیمات ستاد بحران استان خوزستان منابع مالی مورد نیاز برای تامین آب شرب این استان اختصاص یافت. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ آقای فریدون حسنوند به تشریح سفرش به استان خوزستان برای پیگیری و بررسی مشکلات آب و برق این استان پرداخت و افزود: با توجه

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: بر اساس تصمیمات ستاد بحران استان خوزستان منابع مالی مورد نیاز برای تامین آب شرب این استان اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ آقای فریدون حسنوند به تشریح سفرش به استان خوزستان برای پیگیری و بررسی مشکلات آب و برق این استان پرداخت و افزود: با توجه به دستور رئیس مجلس و اعزام هیأتی از قوای سه گانه به استان خوزستان که روز جمعه صورت گرفت، ستاد بحران در این استان خوزستان تشکیل و تصمیماتی در حوزه آب گرفته شد و پیگیری‌هایی در موضوع برق صورت گرفت.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در بحث آب؛ یکی از موضوعات تأمین آب شرب برخی از مناطق استان بود که مصوباتی در تأمین منابع مالی برای کوتاه مدت و اجرای پروژه‌هایی بود که می‌تواند آب شرب آن مناطق را تأمین کند.
آقای حسنوند در ادامه گفت: موضوع بعدی؛ تأمین آب شرب در بازه میان مدت که عمده مشکلات آن بحث تأمین مالی بود که در ستاد بحران مصوب شد موارد مورد نیاز تأمین و در اختیار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در خصوص رهاسازی آب از سد‌های کرخه و دز هم مورد بحث قرار گرفت تصریح کرد: این مصوبات در جلسه هیأت دولت تصویب و ابلاغ شده است و این منابع سریعاً تخصیص داده خواهد شد که برخی از نیاز‌ها برطرف شود.
آقای حسنوند افزود: در موضوع رهاسازی آب نیز از سد کرخه، رهاسازی آب به میزان یکصد و ۶۰ متر مکعب برای پایین دست و به ویژه دشت آزادگان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: از سد دز نیز ۱۴۰ متر مکعب رهاسازی صورت گرفت که باز به سمت شادگان انجام شد که در طول مسیر نیز نیاز‌های مردم را برطرف می‌کند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: بحث منابع مالی برای میان مدت و بلند مدت برای سامان دادن برخی پروژه‌های عمرانی استان بود که کارگروهی تشکیل شد تا در بودجه سال ۱۴۰۱ و برنامه توسعه هفتم این کارگروه زیر نظر رئیس مجلس و با حضور دستگاه‌های مختلف و رؤسای کمیسیون‌ها موارد را احصا نمایند، تا مورد پیگیری قرار گیرد.
آقای حسنوند همچنین گفت: با تدابیری که با وزارت نفت صورت گرفت و همچنین توافقاتی که رئیس مجلس با وزارت نیرو داشت، به یاری خدا تا حدود زیادی کاهش خاموشی‌ها را داشتیم و به نوعی مدیریت برق در کل کشور صورت گرفت، کاهش بار مصرف از برخی از اولویت‌ها برداشته شد و به جا‌های دیگر اضافه شد و می‌توان گفت الان تا حدودی پایداری برق در مناطق کشور وجود دارد.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: در گزارش امروز کمیسیون انرژی اعلام کرد یک سری اقدامات میان مدت و بلند مدت باید انجام شود که حدوداً ۳۵ محور را اعلام کردیم و حتماً باید در دستور کار قرار گیرد، امضا‌هایی برای این طرح دو فوریتی صورت گرفته و ان شاءالله در دو هفته دیگر در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 397 توسط MoMa1393 و در روز یکشنبه 27 تیر 1400 ساعت 22:54:14
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 394
26 / 4 / 1400 - 8:38

جزئیات تعیین تکلیف ۱۰۰ هزار نیروی غیررسمی در آموزش‌وپرورش

معاون وزیر آموزش و پرورش یکی از مأموریت‌های اصلی شوراهای آموزش‌وپرورش را اجرایی سازی سند تحول بنیادین دانست و گفت: اکنون ۱۰سال از تصویب سند تحول بنیادین می‌گذرد،گزارش‌های تأیید نشده حاکی از این است که تاکنون فقط ۳۰درصد سند تحول بنیادین اجرایی شده و اهداف آن محقق شده است و این سند هنوز به‌طور کامل

معاون وزیر آموزش و پرورش یکی از مأموریت‌های اصلی شوراهای آموزش‌وپرورش را اجرایی سازی سند تحول بنیادین دانست و گفت: اکنون ۱۰سال از تصویب سند تحول بنیادین می‌گذرد،گزارش‌های تأیید نشده حاکی از این است که تاکنون فقط ۳۰درصد سند تحول بنیادین اجرایی شده و اهداف آن محقق شده است و این سند هنوز به‌طور کامل به دل مدارس وارد راه نیافته است.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ سید جواد حسینی، رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، بابیان اینکه نهاد، سازمان، واحد و کارگزار توسعه را باید در نظام تعلیم و تربیت جستجو کرد، اظهار کرد: از طریق طرح هدایت تاکنون ۳۰۰ هزار تبلت به دانش آموزان اهداشده است.
وی با تشریح فعالیت‌های وزارت آموزش‌وپرورش در عصر کرونا، اظهار کرد: مفهومی که بیشترین فراوانی را در گفتار اندیشمندان و نوشتار نویسندگان دارد توسعه است، زیرا آرمان انسان‌ها توسعه است.
وی افزود: توسعه فضیلت‌های انسانی، حرمت بشری، اعتقادات، عدالت، کیفیت و امکانات زندگی بشری را در بر می‌گیرد و نهاد اصلی رقم زننده تحولات مبتنی بر توسعه آموزش‌وپرورش است. ‌سازمان تحول مبتنی بر توسعه مدرسه است، واحد توسعه کلاس درس و نیروی انسانی کارگزار توسعه معلمان هستند.
حسینی یکی از مأموریت‌های اصلی شوراهای آموزش‌وپرورش را اجرایی سازی سند تحول بنیادین دانست و گفت: اکنون ۱۰سال از تصویب سند تحول بنیادین می‌گذرد، گزارش‌های تأیید نشده حاکی از این است که تاکنون فقط ۳۰درصد سند تحول بنیادین اجرایی شده و اهداف آن محقق شده است و این سند هنوز به‌طور کامل به دل مدارس وارد راه نیافته است.
معاون وزیر آموزش‌وپرورش بابیان این‌که آموزه‌های سند تحول بنیادین مبتنی بر آموزه‌های نوآورانه، تعطیلی، تعدیلی و استمراری است اظهار کرد: در اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین به آموزه‌های نوآورانه، تأسیسی و تعطیلی کم‌توجه شده است و بیشتر فعالیت‌های اجرایی‌سازی سند تاکنون در حوزه فعالیت‌های استمراری سند است.
وی افزود: باهدف اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین به‌ویژه آموزه‌های نوآورانه و رویکرد مدرسه محورانه، سال گذشته ۲۵بسته تحولی در وزارت آموزش‌وپرورش تدوین و اجرایی شد که ۳بسته آن در حوزه آموزش‌وپرورش استثنایی بود.
حسینی با اشاره به نتایج مطالعه بین‌المللی پیزا در خصوص عملکرد و کیفیت نظام‌های آموزش عمومی، اظهار کرد: بر اساس نتایج این مطالعه کشورهایی که توانسته‌اند حداقل دو مهارت از مهارت‌های شش‌گانه مرتبط با دانش آموزان ابتدایی را پیگیری کنند، مزایا و منافع اقتصادی آن تا سال ۲۰۳۰برای آن دسته از کشورهایی که درآمد پایین‌تر از حد متوسط دارند، باعث خواهد شد که تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۱۳برابر افزایش یابد و برای کشورهای که درآمد بالاتر از حد متوسط دارند، باعث خواهد شد تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۱۶درصد بالاتر رود. یکی از بسته‌های تحولی تدوینی حوزه آموزش ابتدایی مدرسه خوانا است که سعی در ارتقای ۶مهارت اصلی دانش آموزان ابتدایی دارد.
‏معاون وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به یکی دیگر از پژوهش‌های بین‌المللی در حوزه آموزش‌وپرورش گفت: جان هتی؛ مدیر موسسه پژوهش در دانشگاه ملبورن و یکی از مؤثرترین افراد دنیا در تعلیم و تربیت با بررسی ۱۵ساله و مطالعه بیش از ۵۰۰۰پژوهش که حدود ۲۴۰میلیون دانش‌آموز و انواع نظام‌های آموزش‌وپرورش را بررسی کرده بودند، به سه عامل اصلی که در کیفیت نظام تعلیم و تربیت که نقش مؤثری دارند، رسید.
وی افزود: اتخاذ رویکردی از آموزش با محوریت علم، ذهن و مغز و تربیت، توجه به فلسفه علوم و دانش و کیفیت معلمان، سه عامل اصلی کیفیت در نظام تعلیم و تربیت بر اساس پژوهش جان هتی هستند که در این میان کیفیت معلمان نقش بیشتری دارد. معلم باکیفیت جانشین تمامی ندا شته‌ها است و رکن اصلی تعلیم و تربیت‌معلم باکیفیت است، لذا برای جذب معلم با کیفیت سال گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرد، تنها بستر جذب معلم، دانشگاه فرهنگیان باشد.
حسینی ادامه داد: تعیین تکلیف صد هزار نیروی غیررسمی در آموزش‌وپرورش، تدوین لایحه رتبه‌بندی و ارائه به مجلس، افزایش ۶۵درصدی حقوق فرهنگیان، تخصیص ۱۴۰درصدی اعتبارات به آموزش‌وپرورش، پرداخت ۲هزار و ۴۰۰میلیارد از مطالبات معلمان، آغاز ساخت مسکن ملی برای ۵۰هزار فرهنگی و تأسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک؛ از جمله اقدامات ارزنده آموزش‌وپرورش در سال گذشته است.
جانشین وزیر در طرح هدایت بابیان این‌که کرونا نظام جهانی را دچار به‌هم‌ریختگی کرد و جامعه طوفانی را رقم زد اظهار کرد: این پدیده بر همه ابعاد جامعه جهانی در قلمروهای اقتصاد، فرهنگ و روابط تأثیر گذاشت و بر نظام آموزش‌وپرورش نیز تأثیر همه‌جانبه داشت. آموزش‌وپرورش اولین نهادی بود که براثر کرونا مناسبات و ترتیبات معمول خود را به‌کلی دچار دگرگونی دید و مدارس اولین مکانی بودند که به تعطیلی کشیده شدند.
معاون وزیر گفت: باید به‌سرعت تلاش می‌شد که تعطیلی مدارس به تعطیلی آموزش منجر نشود، بر همین اساس مدرسه تلویزیونی پای‌کار آمد و خلاقیت‌های معلمان و تولید محتوا شکل گرفت و به‌سرعت شبکه شاد به‌عنوان پلت فرم داخلی، امن، فراگیر، رایگان و انحصاری متولد شد.
حسینی ادامه داد: از حیث ارتقای کیفیت تحصیلی دانش آموزان باید بپذیریم که هیچ روشی جایگزین آموزش‌های حضوری نمی‌شود، اما روش آموزش مجازی از تعطیلی فرآیند یاددهی یادگیری جلوگیری کرد و بهترین روش برای جلوگیری از توقف جریان یادگیری در عصر کرونا بود. مشارکت معلمان، مدیران و خصوصاً اولیا و به‌طورکلی جامعه در زیست‌بوم کرونا در امر تعلیم و تربیت بسط و گسترش بیشتری یافت.
وی بابیان اینکه نزدیک به ۳۰درصد دانش آموزان به شبکه ملی ارتباطات متصل نبودند و یا به وسایل ارتباطی هوشمند مثل موبایل و تبلت دسترسی نداشتند اظهار کرد: برای جلوگیری از بسط بی‌عدالتی آموزش دیجیتالی نظام تعلیم و تربیت به میدان آمد و طرح هدایت را تدوین و تصویب کرد.
جانشین وزیر در طرح هدایت گفت: در قالب این طرح قرار بر این شد این وسایل برای دانش آموزان نیازمند فراهم شود و خوشبختانه تاکنون نزدیک به ۳۰۰هزار تبلت تهیه و به دانش آموزان اهداشده است. همچنین برای دو میلیون و پانصد هزار دانش‌آموز دیگر هم با استفاده از ظرفیت‌های دولتی، عمومی، مردمی و خیرین تعهد ایجادشده است تاکنون ۱۲هزار تبلت به دانش آموزان کم برخوردار استان خراسان رضوی در قالب طرح هدایت اهداشده است.
حسینی در ادامه نشست بابیان اینکه ۱۰۰تبلت به دانش آموزان شهرستان جوین به‌ویژه دانش آموزان تلفیقی فراگیر در این سفر اهدا خواهد شد گفت: اگر از منابع درون شهرستانی تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار تهیه شود به همان میزان از طریق طرح هدایت نیز تبلت به دانش آموزان اهدا خواهد شد.
معاون وزیر گفت: ساخت یک سالن درون مدرسه‌ای برای دانش آموزان استثنایی جوین، راه‌اندازی یک مرکز اختلالات یادگیری به‌شرط تأمین زمین، اختصاص ۱۰۰میلیون تومان اعتبار برای مدرسه دانش آموزان استثنایی جوین، اختصاص ۱۰۰میلیون تومان برای خرید تجهیزات موردنیاز دانش آموزان استثنایی جوین، تأمین تجهیزات پایگاه سنجش شهرستان و پرداخت ۷۰درصد هزینه ایاب ذهاب دانش آموزان استثنایی از جمله تعهدات سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی است که برای شهرستان جوین انجام خواهد شد .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 394 توسط MoMa1393 و در روز شنبه 26 تیر 1400 ساعت 08:38:10
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 391
24 / 4 / 1400 - 18:57

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تأکید کرد:لزوم بهره‌گیری از دانش روزآمد جهان همگام با تقویت بومی‌سازی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از دانش روزآمد جهان همگام با بومی‌سازی در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: باید تحولات و دانش‌ جهانی را همواره رصد کرد و در عین حال با قدرت در مسیر پیشرفت و توسعه گام برداشت. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ بهزاد محمدی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از دانش روزآمد جهان همگام با بومی‌سازی در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: باید تحولات و دانش‌ جهانی را همواره رصد کرد و در عین حال با قدرت در مسیر پیشرفت و توسعه گام برداشت.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ بهزاد محمدی روز چهارشنبه (۲۳ تیرماه) در مجمع عمومی عادی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با تأکید بر حمایت از این شرکت اظهار کرد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با توجه به ماهیت فعالیت‌های خود بازوی توسعه این صنعت است.
وی افزود: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در سال‌های اخیر دستاوردهای ارزشمندی به دست آورده است و جای قدردانی دارد که بخشی از خروجی این تلاش‌ها، تأمین نیازهای صنعت پتروشیمی در بحث دانش فنی و کاتالیست‌ها بوده است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه حضور این شرکت با توجه به ابعاد توسعه صنعت، یک ضرورت است، گفت: در سال ۹۹ که سال جهش طلایی صنعت پتروشیمی ایران بود، شرکت پژوهش و فناوری با تولیدی شدن ۳ طرح توسعه‌ای خود در جمع ۱۷ طرح بهره‌برداری شده در سبد جهش دوم توسعه صنعت دارای جایگاه ویژه‌ای بود.
محمدی تصریح کرد: افزون‌ بر سه طرح این شرکت یعنی تأمین کاتالیست پلی‌پروپیلن و تأمین کاتالیست پلی‌اتیلن سنگین در پتروشیمی شازند و نیز بهره‌برداری رسمی از نخستین کاتالیست زیگلرناتا پلیمریزاسیون پلی‌اتیلن سبک خطی در پتروشیمی لرستان، ساخت و تأمین کاتالیست پتروشیمی سبلان از سوی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز دستاورد مهمی بود که به ثمر نشست.
وی ادامه داد: رونمایی از دانش فنی ایرانی PVM در مرکز ماهشهر شرکت پژوهش و فناوری در سال ۱۳۹۹ با هدف تأمین نیازهای کشور به‌ویژه تأمین سه دانش فنی و ۶ کاتالیست طرح اسلام‌آباد غرب از جمله تلاش‌های پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بود.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: در سال ۹۹ نام شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در تاریخ صنعت پتروشیمی ایران ماندگار شد و این دستاوردهای خیره‌کننده در سایه تلاش‌های شبانه‌روزی پژوهشگران و تلاشگران این شرکت ثبت شده است.
محمدی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از دانش روزآمد جهان همگام با بومی‌سازی در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی خطاب به مدیران و کارشناسان این شرکت گفت: باید تحولات و دانش‌ روزآمد جهان را همواره رصد کنید و همچنان با قدرت در مسیر پیشرفت و توسعه گام بردارید و به سمت هدف‌های متعالی حرکت کنید.
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به ریاست مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و با حضور هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، هیئت مدیره شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و دیگر اعضا برگزار شد.
در این مجمع در اجرای ماده ۱۰۱ قانون تجارت و ماده ۸ اساسنامه سازمان، مجمع عمومی عادی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای رسیدگی به ترازنامه، صورت حساب سود و زیان و عملکرد سال تشکیل و گزارش عملکرد از سوی حسابرس مستقل و بازرس قانونی قرائت شد.
علی پژوهان، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز عملکرد هیئت مدیره و سازمان در سال ۱۳۹۹ و نیز برنامه‌های آینده این شرکت را به سمع و نظر اعضای مجمع رساند، همچنین در پایان این نشست تصمیم‌ها و تکالیف مجمع ازسوی اعضا تصویب شد .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 391 توسط MoMa1393 و در روز پنجشنبه 24 تیر 1400 ساعت 18:57:12
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 388
23 / 4 / 1400 - 22:51

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان مطرح کرد:اعتبار ۸۷۸ میلیارد تومانی برای رفع معضل آب و فاضلاب خوزستان

نیکو گفت: امسال ردیف بودجه‌ای با اعتبار ۸۷۸ میلیارد تومان برای طرح آب و فاضلاب شهر‌های اهواز، کارون، باوی و حمیدیه به خوزستان اختصاص می‌یابد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ مهرداد نیکو رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با بیان اینکه خوزستان از نظر جمع عددی در اعتبارات استانی در رتبه نخست کشور

نیکو گفت: امسال ردیف بودجه‌ای با اعتبار ۸۷۸ میلیارد تومان برای طرح آب و فاضلاب شهر‌های اهواز، کارون، باوی و حمیدیه به خوزستان اختصاص می‌یابد.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ مهرداد نیکو رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با بیان اینکه خوزستان از نظر جمع عددی در اعتبارات استانی در رتبه نخست کشور قرار دارد، گفت: امسال یک هزار و ۱۷۷ میلیارد تومان مجموع ردیف‌های اعتباری خاص برای خوزستان در ۵ بخش در نظر گرفته شده است.
او افزود: یکی از این ردیف‌های بودجه مربوط به توسعه و عمران شهرهای خرمشهر و آبادان با اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومان است. ردیف‌ بودجه‌ای دیگر شامل بحث خارج ‌سازی مغروقه‌های اروند با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، زیرساخت ‌های اربعین با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان، اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی رهبر معظم انقلاب با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان و طرح آب و فاضلاب شهرهای اهواز، کارون، باوی و حمیدیه با اعتبار ۸۷۸ میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: رشد درآمدهای پیش بینی شده برای خوزستان حدود ۱۰ درصد کمتر از میانگین کشوری است و از این رو فشار کمتری به شرکت‌ های خوزستانی نسبت به کشور وارد می‌شود.
وی گفت: کل درآمدهای پیش‌بینی شده استانی کشور، نسبت به پارسال ۵۲.۱ درصد رشد داشته است اما این عدد برای خوزستان ۴۲.۵ درصد رشد داشته و به ۱۳ هزار و ۵۳۲ میلیارد تومان رسیده است .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 388 توسط MoMa1393 و در روز چهارشنبه 23 تیر 1400 ساعت 22:51:50
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 385
22 / 4 / 1400 - 11:39

علائم گرمازدگی را جدی بگیرید

مدیر روابط عمومی و رئیس ایمنی اورژانس ۱۱۵ خوزستان در خصوص علائم گرمازدگی، راههای پیشگیری و مقابله با آن توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ عارف اصل شرهانی اظهار داشت: تمام  پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ آماده خدمات دهی به بیماران گرمازده هستند؛ اتوبوس آمبولانس و بالگرد نیز برای رسیدن به موارد گروهی

مدیر روابط عمومی و رئیس ایمنی اورژانس ۱۱۵ خوزستان در خصوص علائم گرمازدگی، راههای پیشگیری و مقابله با آن توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ؛ عارف اصل شرهانی اظهار داشت: تمام  پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ آماده خدمات دهی به بیماران گرمازده هستند؛ اتوبوس آمبولانس و بالگرد نیز برای رسیدن به موارد گروهی از جمله مسافران در جاده یا در سطح شهر نیز در حالت آماده باش قرار دارند.
وی در خصوص علائم گرمازدگی گفت: خشکی بدون تعریق، درجه حرارت بالای پوست، گیجی، حالت تهوع، کاهش سطح هوشیاری  ضعف و کوفتگی عضلانی از جمله این علائم محسوب می‌شوند.
شرهانی ادامه داد: درصورت بروزهریک از این علائم به مرکز درمانی مراجعه کرده و یا از اورژانس  ۱۱۵ مشورت بگیرید که معمولا پناه بردن به مکان‌های خنک، در معرض مستقیم باد کولر قرارنگرفتن، شستن دست، پا و صورت و مصرف مایعات توصیه می‌شود.
رئیس ایمنی اورژانس ۱۱۵ خوزستان بیان کرد: نیروهای اورژانس در صورت نیاز، فرد گرمازده را با آمبولانس به الین مرکز درمانی اعزام کرده و سرم تراپی صورت می گیرد.
راههای پیشگیری از گرمازدگی
وی در خصوص راه‌های پیشگیری از گرمازدگی گفت: حرکت کردن در سایه، مصرف مرتب آب و یا هر نوشیدنی خنک و شیرین( برای افراد غیر دیابتی)، نپوشیدن لباس های تیره و پلاستیکی و در معرض آفتاب قرار نگرفتن از جمله این راهها است.
شرهانی اضافه کرد: نیروهای عملیاتی نیز هر یک تا دو ساعت نسبت به استراحت نیم ساعته همراه با نوشیدن آب اقدام  و رانندگان نیز حتما کولر و تهویه مناسب استفاده کنند، آب رادیاتور را چک کرده و کپسول آتش نشانی به همراه داشته باشند.
مراجعه روزانه ۲ تا سه نفر گرمازده در اهواز
مدیر روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ خوزستان از مردم به ویژه کودکان و سالمندان درخواست کرد  درساعت اوج گرما از منزل خارج نشوند اما اگر حین انجام کار ضروری دچار گرمازدگی شدند هرچه سریع تر به یک مرکز درمانی مراجعه کرده و یا از اورژانس ۱۱۵ کمک بگیرند.
وی گفت: معمولا روزانه ۲ تا سه مورد فرد گرما زده در اهواز توسط اورژانس به مراکز درمانی اعزام می‌شوند اما بسیاری از افراد خودشان نسبت به درمان و یا اعزام به مراکز درمانی اقدام می‌کنند.
بر اساس این گزارش در هفته‌های اخیر گرمای هوای خوزستان در بسیاری از نقاط به مرز ۵۰ درجه و بالاتر رسیده که خطر گرمازدگی را به همراه دارد.
اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به استقرار توده هوای گرم و خطر گرمازدگی از روز پنجشنبه ۱۷ تیرماه در استان هشدار سطح قرمز صادر کرده بود که بر این اساس  ادارات ۱۸ شهرستان روز شنبه ۱۹ تیر ماه تعطیل اعلام شدند .

ثبت شده در سایت اهواز نو طی شماره 385 توسط MoMa1393 و در روز سه شنبه 22 تیر 1400 ساعت 11:39:27
© Copyright 2021 http://ahvaznew.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر