کد خبر : 878
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 دی 1400 - 10:48

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد:فعالیت مراکز واکسیناسیون در اهواز ۲ ساعت افزایش یافت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد:فعالیت مراکز واکسیناسیون در اهواز ۲ ساعت افزایش یافت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به استقبال مردم از واکسیناسیون، فعالیت تمام مراکز تجمیعی در اهواز ۲ ساعت افزایش یافت. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، دکتر محمدحسین سرمست یکشنبه شب اظهار داشت:پیش از این فعالیت مراکز تجمیعی از ساعت هشت صبح تا ۱۸ بود که با برنامه ریزی انجام شده زمان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به استقبال مردم از واکسیناسیون، فعالیت تمام مراکز تجمیعی در اهواز ۲ ساعت افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو، دکتر محمدحسین سرمست یکشنبه شب اظهار داشت:پیش از این فعالیت مراکز تجمیعی از ساعت هشت صبح تا ۱۸ بود که با برنامه ریزی انجام شده زمان فعالیت این مراکز تا ساعت ۲۰ افزایش یافت.

وی افزود: ۲ مرکز نمایشگاه بین المللی واقع در کیانپارس و هیات عزاداری ابوالفضل العباس واقع در زیتون کارمندی اهواز به صورت ۲۴ ساعته خدمات واکسیناسیون به مردم ارائه می کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به شناسایی چند مورد از سویه اُمیکرون در کشور، رنگ بندی شهرها از آبی به سمت زرد تغییر خواهد کرد و اماکن عمومی، مشاغل و تردد اتباع خارجی در مرزها بیشتر مورد کنترل قرار می گیرد تا از ورود به موج جدید کرونا جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون در استان خوزستان تدریجی و فزاینده است افزود: در حال حاضر ۸۲.۶ درصد جمعیت هدف استان یک دُز واکسن و ۶۶ درصد ۲ دُز واکسن خود را دریافت کرده اند در حالی که میانگین دُز دوم در کشور ۷۰ درصد است همچنین هشت درصد این جمعیت سه نوبت واکسن خود را تزریق کرده اند.

سرمست از هم استانی ها خواست اُمیکرون را جدی گرفته و نسبت به تزریق دُز دوم و سوم واکسن اقدام کنند چرا که تزریق سه دُز واکسن تا ۹۰ درصد در مقابل سویه اُمیکرون ایمنی ایجاد می کند.

مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در اهواز شامل مجتمع ورزشی شهید تندگویان – فلکه پنج نخل، روبه‌روی پل کیانپارس ، مجموعه فرهنگی ورزشی بانک صادرات – کوی مجاهد، خیابان برهان بین یاور ۶ و تکریم سه ، مرکز فرهنگی امام حسین(ع) – لشکرآباد، بلوار علوی روبه‌روی زمین فوتبال محلات ، مرکز بهداشت و طب صنعتی – شهرک نفت و  ساختمان قدیم بانک ملی – خیابان ۲۴ متری (آزادگان)، نبش شهید مصطفایی می باشند.

مجموعه ورزشی هلال –  جنب سینما هلال ، مجموعه فرهنگی ورزشی غدیر – جاده اهواز – خرمشهر، انتهای خیابان سروش ، هیات عزاداری حضرت ابوالفضل(ع) – زیتون کارمندی، خیابان حجت بین زاهد و زمرد و محل نمایشگاه بین‌المللی کیانپارس دیگر مراکز تجمیعی واکسیناسیون در اهواز می باشند.

همچنین کلیه مراکز خدمات جامع سلامت در اهواز از شنبه تا پنجشنبه در وقت اداری به شهروندان خدمات واکسیناسیون ارائه می کنند.

اکنون تمام شهرهای خوزستان در وضعیت آبی کرونایی بوده و بیش از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در این استان تزریق شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.